26 жовтня 2017 року.

Звернення обласної ради щодо реформування гірських рятувальних підрозділів Карпатського регіону

Міністрові внутрішніх справ України Арсенові Авакову Голові державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколі Чечоткіну

Масове відвідування туристами Карпат ставить певні вимоги щодо їх захисту та безпеки, які відповідали б  міжнародним стандартам, оскільки із збільшенням потоку туристів зростає рівень травматизму, а також кількість випадків загибелі людей у горах.

На сьогодні в Івано-Франківській області склалася напружена ситуація щодо реформування гірських рятувальних підрозділів області відповідно до наказу голови ДСНС України від 30 червня 2017 року №357 «Про здійснення організаційно-штатних заходів у підрозділах Управління ДСНС України в Івано-Франківській області», що призведе до звільнення досвідчених професійних рятувальників.

Просимо вас розглянути питання реформування гірської рятувальної служби області та пропонуємо:

1. Призупинити дію наказу голови ДСНС України від 30.06.2017 року №357 «Про здійснення організаційно-штатних заходів у підрозділах Управління ДСНС України в івано-Франківській області»  або скасувати його.

2. Створити робочу групу з реформування гірських рятувальних підрозділів, до складу якої залучити професійних гірських рятувальників, представників спортивних федерацій туризму та альпінізму, громадських організацій тощо, а також іноземних спеціалістів.

3. Робочій групі напрацювати та подати на затвердження проект Концепції реформування гірської рятувальної служби в системі ДСНС України, враховуючи досвід окремих європейських країн (Польщі, Словаччини, Німеччини).

Водночас пропонуємо проведення реформи шляхом створення єдиної гірської рятувальної служби для Карпатського регіону. Робота такої служби була б ефективнішою при об’єднанні державних гірських рятувальників з громадськими організаціями, волонтерськими рухами туристичного спрямування (за зразком європейських держав), а не за рахунок збільшення чисельності рятувальників і відповідно бюджетних витрат.

Прийнято на 17-й сесії

Івано-Франківської обласної ради

сьомого демократичного скликання

15 вересня 2017 року.