11 жовтня 2017 року.

ЗАЯВА народних депутатів щодо реалізації державної програми «Розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатсько

Як народні депутати України ми домагаємося забезпечення якісного комплексного ремонту та реконструкції автомобільних доріг у рамках ініційованої державної програми «Розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського єврорегіону», зокрема на території Івано-Франківської області.

Як результат цієї роботи, протягом 2015—2017 років на розвиток дорожнього господарства області спрямовано понад 3,3 млрд. гривень, що дозволило відремонтувати на рівні європейських вимог більше 300 кілометрів доріг державного значення, в тому числі ввести в експлуатацію низку мостів. Нарощені темпи і у 2017 році — за перші 9 місяців виконано робіт на загальну суму 766,3 млн. грн., до кінця року планується виконання робіт ще на 560 млн. грн.

Це стало можливим також завдяки активній позиції керівництва Служби автомобільних доріг та її керівника Василя Буджака. За його наполяганням встановлені жорсткі, але справедливі кваліфікаційні критерії щодо тендерів, які проводяться прозоро; широко запроваджено метод «холодного ресайклінгу»; унеможливлені так звані «відкати». Це забезпечує належну якість відремонтованих доріг, встановлення і виконання 10-річних гарантій їх експлуатації; запобігає невиконанню держзамовлень та досягається одна з найнижчих собівартість дорожнього будівництва.

Але багатьом це не подобається, бо знищено систему «дерибанів» і «відкатів». Є прагнення монополізувати процес виконання робіт, завдавши таким чином шкоди державі і не задовольнивши при цьому потреби громади в якісній інфраструктурі. Почала з’являтися інформація щодо незадовільної роботи і невдоволеність діяльністю Служби автомобільних доріг області.

Заявляємо про беззаперечну підтримку якісного оновлення системи автомобільних доріг регіону, що має й надалі проводитися транспарентно – з допомогою системи електронних закупівель «Prozorro», яка унеможливлює будь-які «сірі схеми» і «відкати». Обов’язковою умовою такого процесу має бути встановлення вимог до якості проведення робіт, що відповідатимуть світовій практиці і дадуть змогу всім краянам та гостям області користуватися високоякісними дорогами.

Ми виступаємо категорично проти будь-яких спроб монополізації ремонту доріг та повернення старих корупційних схем та оборудок!

Вважаємо, що керівництво Служби автомобільних доріг області працює в інтересах держави і її громадян, а В. Буджак належно виконує покладені на нього обов’язки. Високий результат цієї роботи не має стати жертвою будь-яких політичних інтриг та спекуляцій!

Забезпечуючи дотримання інтересів регіону та його жителів, маємо не допустити сповільнення темпів відновлення дорожньої інфраструктури та зниження вимог до її якості!

Народні депутати України: БАБІЙ Ю. Ю., ДЕРЕВ’ЯНКО Ю. Б., ДИРІВ А. Б., ДОВБЕНКО М. В., ДУБІНЕВИЧ Я. В., ІВАНЧУК А. В., КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л., МЕЛЬНИЧУК І. І., ГОРВАТ Р. І., КНЯЗЕВИЧ Р. П., МАТВІЄНКО А. С., СОЛОВЕЙ Ю. І., ТИМОШЕНКО Ю. В., ШЕВЧЕНКО В. Л., ШЕВЧЕНКО О. Л., ШКВАРИЛЮК В. В., ЛОПУШАНСЬКИЙ А. Я.