04 жовтня 2018 року.

Задля утвердження в духовному вимірі

З проханням підтримати дії державної і церковної влади в Україні, спрямовані на створення Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні і набуття нею автокефалії, звернулося до громадськості краю обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка.

ініціатором отримання автокефалії Православної Церкви в Україні від Вселенського святійшого патріарха була УПЦ КП, нагадують автори звернення. Вона ще з початку 90-х років не раз зверталася з відповідними проханнями до Константинополя. До створення Єдиної Православної Церкви України докладали зусилля ієрархи УПЦ КП, УАПЦ, окремі єпископи УПЦ МП, президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко. А у квітні 2018 року до Вселенського патріарха святійшого Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні звернувся Президент Петро Порошенко. Його підтримали 268 депутатів Верховної Ради.

До Вселенського патріарха з таким проханням не раз навідувався президент Світового конгресу українців Євген Чолій. Загальні збори цієї міжнародної координаційної організації українських громад у діаспорі ще 2016 року офіційно подали Вселенському патріарху відповідне звернення.

«Віримо, що цей довгоочікуваний документ стане актом історичної справедливості. Нова Помісна Церква стане потужним моральним авторитетом у суспільстві, довершить утвердження навіки незалежності і самостійності України у духовному вимірі», – йдеться в документі.