18 жовтня 2018 року.

За вияв цинізму проти ветеранів АТО – притягти до відповідальності

Президенту України П. Порошенку Генеральному прокурору України Ю. Луценку Верховній Раді України

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані фактом здійснення Генеральною прокуратурою України 12 вересня цього року екстрадиції до Російської Федерації інгуша Тимура Тумгоєва, якого Кремль звинувачує у тероризмі. Відповідне рішення ухвалив заступник Генерального прокурора України Євген Єнін. Чиновника не зупинив навіть факт участі екстрадованого у війні проти російських загарбників на сході України. 

Тимур Тумгоєв – учасник північнокавказького антимосковського підпілля, боєць батальйону ім. Шейха Мансура, який спільно з восьмим батальйоном Української добровольчої армії воює на східному фронті проти московських окупантів. 

Безумовно, цей факт є виявом цинізму та неповаги до ветеранів АТО, адже за таких обставин завтра Генеральна прокуратура України може почати видавати Кремлю колишніх атовців, яких Російська Федерація теж вважає терористами та ворогами Росії. 

Українська прокуратура блискавично зреагувала на запит агресора, навіть незважаючи на рішення Комітету ООН з прав людини про призупинення екстрадиції Тумгоєва на час розгляду його скарги. Таким чином, діючи в інтересах ворога, влада підкреслила, що вона зневажає міжнародну думку, руйнує нашу військову репутацію в очах світової спільноти, шкодить українському народу, що є найтяжчим злочином! 

Вважаємо, що замість задоволення забаганок спецслужб агресора Генеральна прокуратура України мала би зосередити свої зусилля на розслідуванні причин іловайської та дебальцівської трагедій або зайнятися збиранням доказів проти російських посадовців, з вини яких гинуть українці. 

Враховуючи наведене, звертаємося до Президента України П. Порошенка та Генерального прокурора України Ю. Луценка з таким проханням: 

– притягти до відповідальності осіб державних органів, діяльність яких уможливила екстрадицію до Російської Федерації інгуша Тимура Тумгоєва;

– у майбутньому не допускати подібних до цих виявів цинізму та непрофесійності з боку правоохоронних органів на користь інтересів ворога! 

Слава Україні! Героям слава! 

Прийнято на 23-й сесії обласної ради 

сьомого демократичного скликання.