01 серпня 2017 року.

Про необхідність перевірки умов приватизації Бурштинської ТЕС ПАТ «Західенерго» та виконання інвестиційних зобов’язань ТОВ «ДТЕК»

Президенту України П. Порошенку Прем’єр-міністру України В. Гройсману Голові Верховної Ради України А. Парубію Генеральному прокурору України Ю. Луценку Міністру енергетики та вугільної промисловості України і. Насалику Міністру екології та природних ресурсів України О. Семераку Міністру економічного розвитку і торгівлі України С. Кубіву В. о. голови Фонду державного майна України Д. Парфененку Голові Антимонопольного комітету України Ю. Терентьєву Голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Д. Вовку Головному державному інспектору України з енергетичного нагляду О. Шургаю

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу ситуації, яка склалася на Бурштинській ТЕС ПАТ «Західенерго».

Незважаючи на те, що вищі посадові особи нашої держави ось уже три роки, починаючи з часу Революції гідності, невтомно наголошують на необхідності забезпечення енергетичної незалежності України, проголошують гасла про скасування результатів незаконної приватизації, жодних реальних дій, пов’язаних із перевіркою правочинності приватизації об’єктів енергетичної сфери, що відбулася в часи режиму В. Януковича, так і не було вчинено. Така бездіяльність з боку органів державної влади забезпечує збереження олігархічного статус-кво, задовольняє інтереси вузьких кланових груп і має на меті єдине — грабіж Української держави та українського народу, збереження корупційних схем та беззаконня.

На сьогодні склалась ситуація, яка вказує на фактичну незаконну приватизацію енергоактивів, які перебували у державній власності, в тому числі придбання акцій ПАТ «Західенерго» ТОВ «ДТЕК», яке відбувалося в умовах мовчазної згоди з боку органів державної влади із фактичним застосуванням шахрайських механізмів, у результаті чого український народ було позбавлено власності, а питання української енергетичної безпеки та незалежності передано на розсуд приватним, вузьким групам. Така ситуація зберігається, на жаль, і на третій рік після Революції гідності, а в умовах війни є немислимою та неприпустимою. Водночас ТОВ «ДТЕК», який є власником 70% акцій ПАТ «Захід­енерго» та володільцем повного контролю над фінансово-господарською діяльністю Бурштинської ТЕС, не виконує умов інвестиційного договору.

На необхідність негайного активного втручання з боку уповноважених органів державної влади в ситуацію, проведення перевірки правомірності умов приватизації та виконання інвестиційних зобов’язань з боку ТОВ «ДТЕК», пов’язаних із приватизацією акцій ПАТ «Західенерго», вказують, зокрема, такі факти:

— стратегічні енергоактиви ПАТ «Західенерго» під час антиукраїнського режиму В. Януковича в результаті фактичних протиправних дій, брудних махінацій, без реальної конкуренції, в умовах змови державного апарату із олігархічними групами за копійки було передано до приватного сектору, а фактично — олігархічним кланам;

— ТОВ «ДТЕК», використовуючи шахрайські схеми із застуванням підставних компаній, штучно збільшує витрати на закупівлю вугілля для Бурштинської ТЕС. Різниця осідає в кишенях олігархів. і це в умовах, коли звичайні споживачі змушені сплачувати за електроенергію за завищеними тарифами. Водночас ТОВ «ДТЕК» не виконує своїх зобов’язань відповідно до інвестиційного договору як складової договору купівлі-продажу державного майна ПАТ «Західенерго»;

— ТОВ «ДТЕК», управляючи та контролюючи Бурштинську ТЕС, не вчиняє дії, пов’язані із забезпеченням належних умов праці та соціального захисту працівників. Як наслідок — трудовий колектив Бурштинської ТЕС налаштований досить рішуче;

— працівники Бурштинської ТЕС, жителі м. Бурштина та Галицького району обурюються, що екологічні проблеми не лише не вирішуються, а навпаки, поглиблюються в умовах управління Бурштинською ТЕС ТОВ «ДТЕК». Скажімо, однією з важливих умов було встановлення фільтруючого обладнання, що повинно було максимально знешкодити шкідливі викиди. Натомість спостерігається зростання рівня смертності від онкозахворювань.

Ситуація, що склалась, а також незрозуміла позиція органів державної влади викликає обурення людей та вимагає негайного справедливого вирішення.

З огляду на це, звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, Генерального прокурора України, міністра енергетики та вугільної промисловості України, міністра екології та природних ресурсів України, міністра економічного розвитку і торгівлі України, в. о. голови Фонду державного майна України, голови Антимонопольного комітету України, голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, головного державного інспектора України з енергетичного нагляду з вимогами:

— провести перевірку правомірності умов приватизації Бурштинської ТЕС ПАТ «Західенерго» та виконання інвестиційних зобов’язань ТОВ «ДТЕК»;

— повернути у державну власність стратегічно важливі енергоактиви ПАТ «Західенерго», які були приватизовані ТОВ «ДТЕК» за часів режиму В. Януковича, у випадку встановлення порушень приватизації та виконання інвестиційних зобо­в’язань ТОВ «ДТЕК»;

— притягти до юридичної відповідальності в порядку та на підставах, визначених чинним законодавством України, відповідальних осіб у випадку встановлення порушень щодо приватизації та виконання інвестиційних зобов’язань ТОВ «ДТЕК».

Інші заяви, зверненя

Використати недобудоване приміщення «Прикарпаття» для створення здравниці для бійців АТО

10:19 11 жовтня 2017 року|Прийнято на 17-й сесії івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання 15 вересня 2017 року.