11 жовтня 2017 року.

Про недопущення передачі у концесію державних лісогосподарських підприємств

Голові Верховної Ради України Андрієві Парубію Прем’єр-міністру України Володимирові Гройсману

Кабінет Міністрів України 4 липня 2017 року схвалив пропозицію Мінекономрозвитку України щодо поводження з державними підприємствами, які перебувають у підпорядкуванні центральних органів влади. Згідно із розробленою концепцією визначено для передачі в концесію усі лісогосподарські підприємства.

Відповідно до статті 1 Лісового кодексу України ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах і перебувають під охороною держави.

Івано-Франківська область належить до найбільш лісистих регіонів України — ліси займають 42 відсотки її території.

Вважаємо, що передача державних лісогосподарських підприємств у концесію стане основою знищення нинішньої системи лісопереробної галузі, досвіду ведення лісового господарства, виникнення загрози руйнування лісової промисловості загалом, оскільки специфіка управління лісовим господарством потребує високої кваліфікації, широких знань та обов’язкового досвіду.

Ліси івано-Франківської області відіграють надзвичайно важливу економічну роль, адже державні лісогосподарські підприємства є основою розвитку лісової галузі регіону, яка протягом останніх років демонструє стабільний розвиток, сприяє наповненню бюджетів усіх рівнів та забезпечує працевлаштування більше 10 тисяч працівників.

Державні лісогосподарські підприємства івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства у 2016 році сплатили податків та обов’язкових платежів всіх рівнів податків на суму 227,5 млн. гривень, за перше півріччя 2017 року — 132,4 млн. гривень.

Лісогосподарські підприємства Прикарпаття, розташовані переважно в сільській місцевості, є ключовими бюджетоутворювальними суб’єктами регіону та досконало спеціалізуються у питаннях охорони, захисту, відтворення та раціонального використання лісів.

З огляду на негативний попередній досвід, вважаємо, що будь-яке реформування чи масштабне перетворення галузі лісового господарства мусить мати чітко визначені мету, методи, належне економічне обррунтування, має бути враховано особливості господарювання в гірських лісах області, а всі ризики повинні бути передбачені і зведені до мінімуму.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, відстоюючи права та інтереси територіальних громад області, трудових колективів державних лісогосподарських підприємств регіону, вважаємо передачу державних лісогосподарських підприємств у концесію на сьогодні неприпустимою.