17 липня 2018 року.

Припинити політичні переслідування українських громадян у Росії

Президенту України П. Порошенку Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Л. Денисовій Міністерству закордонних справ України

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, приєднуємося до правозахисників, активістів, українських та світових політиків з вимогою врятувати життя українського режисера Олега Сенцова, який безпідставно засуджений і незаконно утримується в російській в’язниці. 

Висловлюючи щиру підтримку панові Олегу, віримо, що наше та десятки чи сотні подібних звернень допоможуть йому вижити й витримати тортури путінського режиму. Вимагаємо звільнити і передати Україні Олега Сенцова, а також усіх громадян України, які перебувають у тюрмах як політичні в’язні. 

Сьогодні близько 20 громадян України перебувають в тюрмах Росії як політичні в’язні. Ще понад 40 осіб незаконно примусово утримуються чи засуджені й відбувають покарання в тюрмах окупованого Росією Криму. Кримські татари, українці та росіяни – громадяни, які зберегли прихильність до України, які сміливо дотримуються власного погляду на окупацію Криму, свавілля російського фашистського режиму, війну, що її Кремль і Росія ведуть проти України, – усі вони наразі переживають тиск, гоніння й переслідування. Їх залякують, їм погрожують, їх убивають. 

Ситуація з правами громадян України в Росії та окупованому Криму фактично мало чим відрізняється від загального становища з правами людини в Російській Федерації. Порушення основних прав людини – це свідома і продумана стратегія, політичний інструмент у руках російської влади, покликаний шляхом залякувань забезпечити комфортні умови для безконечного правління старіючих мешканців Кремля. 

Ми засуджуємо такі підходи, в якій би державі й проти кого їх би не використовували. Ми обурені злочинами Кремля проти громадян України. Тому підтримуємо позицію української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, яка безкомпромісно виступає проти повернення до цієї організації російських представників. Росії не місце в цивілізованому світі, серед держав, які впроваджують стандарти державної політики в галузі захисту прав людини й неухильно їх дотримуються. Закликаємо Міністерство закордонних справ України й надалі посилювати дипломатичний тиск на Російську Федерацію в рамках ООН, Ради Європи та ОБСЄ з метою засудження політики утисків і переслідування інакомислячих в Росії, а також для визволення українських бранців Кремля. 

Нагадуємо, що єдино правильним способом реагування на збройну агресію Росії проти України має стати розрив дипломатичних відносин із Кремлем. Доля, життя, права тих, хто живе в Україні в умовах розв’язаної Росією війни, мають бути пріоритетним інтересом Української держави. На жаль, українська влада не демонструє ані розуміння цього, ані політичної відповідальності. 

Ми підтримуємо українських в’язнів у Росії та Криму і ще раз привертаємо увагу до їхньої складної долі, бажаємо їм стійкості та мужності. Запевняємо, що в Україні пам’ятають про них і дорожать їхніми життями!

Враховуючи сказане, звертаємося до Президента України з проханням: 

– вжити усіх невідкладних і дієвих заходів для звільнення громадян України, засуджених у Росії за сфабрикованими політичними процесами з порушенням усіх норм міжнародного права; 

– взяти справу Сенцова на особистий контроль. 

Слава Україні! Героям слава! 

 

Прийнято на 22-й сесії Івано-Франківської обласної ради 

сьомого демократичного скликання