01 серпня 2017 року.

Питання ввезення та перебування на митній території України автомобілів з іноземною реєстрацією потребує законодавчого врегулювання

Президенту України П. Порошенку Голові Верховної Ради України А. Парубію Прем’єр-міністру України В. Гройсману

Сьогодні в Україні перебуває близько 1,5 мільйона автомобілів з іноземною реєстрацією. При цьому згідно з чинним законодавством громадяни України мають право тимчасово ввозити автомобілі з-за кордону тільки в режимі «транзит» на
5 або 10 діб, в цей же час іноземці можуть тимчасово ввозити автомобілі на період до 1 року.

Вартість розмитнення автомобілів є зависокою для більшості громадян України, внаслідок чого вони змушені вдаватися до використання різних, у тому числі сумнівних схем. Недосконалість законодавства та встановлення несправедливих тарифів на розмитнення автомобілів викликали велике обурення серед власників автомобілів з іноземною реєстрацією, свідченням чого є численні акції протесту у всій Україні.

З метою законодавчого врегулювання цього питання необхідним є прийняття на перехідний період законопроекту, який би передбачав:

— сплату власниками автомобілів з іноземною реєстрацією, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 тонни, до Державного бюджету України збору в сумі не більше 200 євро на рік за проїзд автомобільними дорогами України;

— ведення реєстру таких автомобілів та їх власників.

Такий спосіб законодавчого врегулювання дозволить залучити додаткові надходження до Державного бюджету, які можна спрямувати на покращення автомобільних доріг. Наступним необхідним кроком є прийняття законопроекту щодо розмитнення автомобілів з іноземною реєстрацією зі сплатою посильних для громадян України платежів.

Зважаючи на вищезазначене, просимо:

1. Вжити заходів щодо законодавчого врегулювання питання ввезення, перебування на митній території України автомобілів з іноземною реєстрацією та їх розмитнення.

2. На законодавчому рівні передбачити пільги для учасників антитерористичної операції в частині сплати зборів та інших платежів, пов’язаних з ввезенням та перебуванням на митній території України автомобілів з іноземною реєстрацією.

3. Припинити переслідування водіїв та фактичних власників таких автомобілів.

Прийнято на 16-й сесії Івано-Франківської обласної ради  сьомого демократичного скликання 30 червня 2017 року.

 

Інші заяви, зверненя

Використати недобудоване приміщення «Прикарпаття» для створення здравниці для бійців АТО

10:19 11 жовтня 2017 року|Прийнято на 17-й сесії івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання 15 вересня 2017 року.