14 червня 2018 року.

Антиолігархічний пакет докорінних перетворень потребує негайного ухвалення у парламенті

Голові Верховної Ради України А. Парубію

Найбільші виклики, які сьогодні постали перед українцями, — це війна, корупція і тотальне зубожіння нації. Але найстрашніше — непевність у завтрашньому дні, тривога кожного українця за майбутнє дітей. Причиною цього є олігархія. 

По-перше, олігархія є основою системної корупції. Попри створення нових антикорупційних органів і задекларовану на найвищому рівні боротьбу з корупцією її рівень лише зростає. Боротьба йде лише з окремими виявами корупції, а це не може розв’язати проблему системно. Бо не торкається її основи — олігархії, яка є зрощенням великого кримінального капіталу з державною владою. Адже саме олігархи залишаються головними акціонерами влади в Україні впродовж чверті століття. Це вони корумпують увесь державний апарат, за що отримують можливості за безцінь приватизовувати підприємства та творити приватні монополії, не платити податки і вивозити награбоване в офшори, «освоювати» Державний бюджет через різноманітні тендери та дотації, обкладати українців непомірними тарифами та цінами за товари і послуги. 

По-друге, олігархія є причиною зубожіння українців. Падіння рівня життя тотальної більшості українців — це зовсім не «дешевий популізм», а доконаний математичний факт. У визискуваній олігархами Україні її громадяни мусять працювати за 190 євро на місяць, що є найнижчою чистою середньою зарплатнею в Європі. Ця сума у понад п’ять разів менша за середню зарплатню у крихітній непромисловій Естонії, яка одночасно з нами позбулася колгоспного совєцького ярма, майже в чотири рази менша за середню заробітну плату в Польщі, яка починала з нижчих порівняно з Україною стартових позицій на початку 90-х рр., і навіть менша, ніж у сусідніх Білорусі та Молдові. 

По-третє, олігархи є лютим ворогом середнього класу. Вони панічно бояться конкуренції, яка підриває їхню монополію як найшвидший спосіб отримання надприбутків. Олігархи прагнуть закріпачити українців, змусити націю працювати на себе запівдурно, але купувати — втридорога. Тому олігархія ніколи не дасть можливість підняти голову середньому класу. Як наслідок, серед працьовитих українців є лише 

3-5% реального середнього класу, а в розвинутих країнах — від 40 до 70%. 

По-четверте, олігархія зацікавлена у війні без кінця. Бо поки нація воює, олігархи мародерствують. Вони гендлюють із країною-агресором та ведуть торгівлю на крові з окупованими територіями. Поки цивілізований світ впроваджує санкції, влада України... нарощує на 28% товарообіг із країною- агресором, а громадяни Московії, яких внесено до санкційних списків Європи та США, досі володіють третиною українських обленерго.

Єдиний шлях подолати олігархію — це запровадити в життя Антиолігархічний пакет докорінних перетворень, майже всі законопроекти якого зареєстровані у Верховній Раді України: 

Повернення капіталів з офшорів i ліквідація схем виведення грошей з України: 

— «Про денонсацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї», реєстраційний №0001-1 від 2.12.2014; 

— «Про повернення капіталів, що перебувають та зареєстровані в Республіці Кіпр, офшорних зонах та інших юрисдикціях, звільнених від подвійного оподаткування, або тих, що мають пільговий режим оподаткування», реєстраційний №1112 від 28.11.2014. 

Демонополізація та ліквідація олігархічної моделі економіки: 

— «Про ліквідацію приватних монополій», реєстраційний №1109 від 28.11.2014. 

Заборона приватизації стратегічних підприємств: 

— «Про внесення змін до Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо мораторію на приватизацію державного майна до стабілізації ситуації у державі)», реєстраційний №2424-а від 21.07.2015. 

Деолігархізація енергетики та справедливі тарифи: 

— «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення енергетичної безпеки України)», реєстраційний №6341 від 11.04.2017; 

— «Про внесення змін до Закону України «Про ринок природного газу» (щодо особливостей функціонування газорозподільної системи)», реєстраційний №6583 від 12.06.2017; 

— «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку використання природного газу, видобутого на території України», реєстраційний №2408-а від 17.07.2015. 

Земля — власність нації: 

— «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення», реєстраційний №2906 від 19.05.2015. 

А також «Про засади державної стратегії деолігархізації України на 2015—2020 роки (Стратегія деолігархізації України)», реєстраційний №2573 від 7.04.2015. 

Ці законопроекти спрямовані на підрив самих основ олігархічного ладу в Україні. Необхідно якнайшвидше запустити цей процес, бо часу на бутафорні реформи вже немає — вікно можливостей для докорінних перетворень в Україні закривається, а наслідком залишення олігархів при владі може стати втрата держави.

 Наголошуємо, що проведення реальної деолігархізації було однією з головних вимог Революції гідності, а сьогодні є найпершим завданням від вашого працедавця — українського народу. 

Враховуючи викладене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, вимагаємо від Верховної Ради України негайно внести на розгляд та ухвалити Антиолігархічний пакет докорінних перетворень. 

Тільки таким шляхом ми витягнемо Україну з ями корупції, зубожіння та війни. 

Ухвалено на 21-й сесії 

Івано-Франківської обласної ради 

VII демократичного скликання.