:Світ
10 травня 2018 року.

MONEYVAL: «Вимиванню» коштів з України сприяє масове використання готівки

Через корупцію та незаконну економічну діяльність, зокрема фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків та шахрайство, в Україні існують значні ризики «відмивання» коштів. Такого висновку дійшли члени Комітету експертів Ради Європи з оцінки заходів протидії «відмиванню» коштів (MONEYVAL) у звіті, присвяченому Україні й оприлюдненому у Страсбурзі наприкінці січня. Востаннє експерти MONEYVAL оцінювали cитуацію в Україні у 2009 році, пише «Німецька хвиля». 

«Значна частка тіньової економіки, підживлена масовим використанням готівки, робить країну особливо вразливою», — йдеться у звіті. Головними механізмами «відмивання» коштів в Україні залишаються «так звані конвертаційні центри, через які фонди перетікають з реального у тіньовий сектор економіки та які використовують для конвертування коштів у готівку і виведення її поза межі країни», — стверджують експерти. Вони наголошують, що «відмивання» коштів в Україні все ще розглядають як «другорядний» злочин.

До 2014-го у справах про «відмивання» коштів фігурували лише дрібні чиновники, переважно місцевого рівня, а не ті, які обіймали високі посади, — зазначають автори звіту. — Але з березня названого року українські правоохоронні органи почали активно розслідувати діяльність представників режиму екс-президента В. Януковича. Правда, це привело, констатують вони, лише наразі до двох судових вироків, один з яких винесено у справі про «відмивання» грошей у значних обсягах. Однак у документі не уточнюється, про яку саме справу йдеться. 

Водночас фахівці MONEYVAL вважають, що в Україні мають проводити більше розслідувань і ухвалювати більше вироків у «справах, які стосуються корупції на високому рівні та розкрадання державного майна і активів не лише особами, пов’язаними з колишнім режимом, а й із чинними урядовцями та їхніми партнерами». Крім того, попри те, що українська влада почала активно застосовувати процедуру конфіскації коштів у гучних корупційних справах, у документі зауважується, що «режим конфіскації застосовується непослідовно». 

Загалом у MONEYVAL визнали, що українська влада демонструє «потужну політичну волю» у протидії та боротьбі з «відмиванням» коштів. «Проте необхідно ввести нові правові норми, які дадуть змогу ухвалювати суворіші вироки за ці злочини», — дійшли висновку експерти. Українська влада має вивчити рекомендації експертів MONEYVAL і повідомити про їх впровадження на першій сесії комісії у 2019 році.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Польські уроки для України

15:58 20 вересня 2018 року|Юрій КРИВЕНЬ

З роду Казмерчаків,

10:57 17 липня 2018 року|Оксана ДРОГОМИРЕЦЬКА

«Фабрика тролів» РФ,

10:29 10 травня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

Наруга над правдою

12:52 06 лютого 2018 року|Василь МОРОЗ

У пошуку щастя на краю Землі

11:35 18 січня 2018 року|Петро ПАРИПА

Дипломатія ad hoc

13:47 30 листопада 2017 року|Роман ІВАСІВ

Дамоклів меч минулого

14:23 21 листопада 2017 року|Оксана ПРОЦЮК

Дні Гуцульщини в Ополє

14:59 14 листопада 2017 року|Вл. інф.

У просторі порозуміння

14:45 02 листопада 2017 року|Роман ІВАСІВ

Асиметричний переполох

15:35 19 вересня 2017 року|Петро ПАРИПА