:Світ
23 травня 2017 року.

Дика Московія

Щороку в Росії внаслідок насильства в сім’ях гине 2 000 дітей, 3 000 чоловіків і... 14 000 жінок

М. Принців

Держдума Російської Федерації ухвалила закон, що скасовує кримінальну відповідальність за побої в родині, які «заподіяли фізичний біль, але не спричинили наслідків». Як повідомив «Інтерфакс», закон виключає з числа кримінально караних злочинів побиття близьких родичів, але тільки якщо це вчинено вперше. Отже, домашнє насильство в російських сім’ях каратимуть за адміністративною статтею, яка передбачає штраф від 5 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 2 до 13 тис. грн.) або арешт на термін від 10 до 15 діб, чи громадські роботи від 60 до 120 годин. і лише за повторне рукоприкладство щодо близьких родичів передбачено кримінальну відповідальність з максимальним покаранням — арештом на термін до трьох місяців.

«Якщо, припустімо, мати-одиначка прийшла додому після роботи, виявила в тумбочці дитини наркотики і в запалі дала їй ляпаса, тоді вона за Кримінальним кодексом злочинниця. А якщо її синові поставить «фінгал» на вулиці чужий дядько, то він ніякий не злочинець, оскільки за те передбачено максимум адміністративну відповідальність. Тобто за одне й те саме діяння передбачено різні міри покарання. Це не відповідає Конституції», — так пояснював потребу скасування кримінального покарання за побої в родині перший заступник глави фракції «Єдіная Россія» в Держдумі Андрій ісаєв.

Однією з найактивніших прихильниць цього закону була сенатор Олена Мізуліна, відома скандальними заявами на захист «традиційних цінностей». За її словами, декриміналізація домашнього насильства «дозволить захистити сім’ї від необррунтованого вторгнення, коли садно, синець у дитини є підставою прийти в сім’ю з перевіркою і навіть порушити кримінальну справу стосовно батьків». Втім, правозахисники вважають, що після ухвалення закону більшість випадків сімейного насильства закінчуватиметься смертями і каліцтвами. «Почуття безкарності призводить до посилення агресії. Побої в сім’ї — це не якийсь поодинокий епізод, а серія епізодів, і раз по раз вони стають жорстокішими», — цитує російське інформагентство «РБК» заступник директора національного центру із запобігання насильства А. Сінєльнікова.

Приклад — убивство сім’ї в Нижньому Новгороді, коли влітку 2015 року місцевий житель Олег Бєлов убив дружину, шістьох малолітніх дітей і свою матір. «Дружина ще раніше зверталася в поліцію зі скаргою на чоловіка, і якби за першою ж її заявою порушили кримінальну справу, можливо, всі були б живі», — переконаний А. Сінєльніков.

А російський журналіст Валерій Яків зіронізував: «Дуже хочеться вірити, що мільйони росіян тепер мріють, щоби громадянка Мізуліна щоразу коли повертатиметься додому з Ради Федерації отримувала вдома важкого ляпаса. З любові... Не знаю, хто як, а я просто впевнений, що цього заслужили всі, хто голосував за насильство в сім’ї. Щоб удома їх регулярно зустрічали ляпасом, кулаком в око, сковородою по голові, качалкою по хребту...  І все це від надміру почуттів, від п’янкої російської любові, від пристрасного бажання зміцнити сімейні «узи». І щоб впізнавали ми їх за синцями. А вони щоб не за імунітет ховалися, а понуро пишалися: якщо биті, отже, дуже кохані... Тим часом щороку від сімейного насильства гине майже 2 000 дітей, 3 000 чоловіків. Щороку в Росії в родинах убивають... 14 000 жінок, тобто кожні 40 хвилин з’являється одна вбита. Убита з любові... Заради зміцнення сім’ї... За російським звичаєм...».

Користувачі соцмереж так прокоментували прийняття законопроекту про декриміналізацію сімейних побоїв: «Риторика на підтримку закону абсолютно дика: «Щоб не було побоїв, вступайте в шлюб по любові і народжуйте тих, кого не будете бити», «Тепер депутати просто зобов’язані внести до Сімейного кодексу норму: «Без побоїв шлюб недійсний», «Бий бабу молотом — буде баба золотом!», «Якщо вбиває, отже, дуже сильно любить!», «Все правильно зробили, не можемо ж ми посадити ось так відразу три чверті країни», «Росія остаточно прийняла генеральний шлях свого розвитку: назад — до середньовіччя», «Коли «перші» побої узаконили, їх буде набагато більше. Адже про перші побої і говорити не будуть, тому всі побої, поки не вб’ють, вважатимуть першими. А потім в суді заявлятимуть на виправдання, що били по закону, але випадково силу удару не розрахували», «Вітаю, тепер ви офіційно чоловік та дружина. Можете вдарити одне одного!», «Однією з прихованих цілей цього закону є виплеск агресії і невдоволення народу не на владу, а на рідних і близьких».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Наруга над правдою

12:52 06 лютого 2018 року|Василь МОРОЗ

У пошуку щастя на краю Землі

11:35 18 січня 2018 року|Петро ПАРИПА

Дипломатія ad hoc

13:47 30 листопада 2017 року|Роман ІВАСІВ

Дамоклів меч минулого

14:23 21 листопада 2017 року|Оксана ПРОЦЮК

Дні Гуцульщини в Ополє

14:59 14 листопада 2017 року|Вл. інф.

У просторі порозуміння

14:45 02 листопада 2017 року|Роман ІВАСІВ

Асиметричний переполох

15:35 19 вересня 2017 року|Петро ПАРИПА

Поляки задумуються, чи покидати роботу

14:33 14 вересня 2017 року|П. З.

Маю досить того кірату!

13:39 01 серпня 2017 року|Ірина Михалків-Винник

Росія доїдає свої фінансові резерви

15:01 25 липня 2017 року|За матеріалами інтернет-видань.