Українство:Подія
24 вересня 2015 року.

Олешків має свого Кобзаря

25 років тому в с. Олешкові Снятинського району в різдвяний вечір сидів на горбочку кобзар в оточенні сільської громади і під потріскування вогнища, на яке люди знесли з помешкань дрова, бо сільський клуб комуна перед кобзарем закрила, співав невмирущі шевченківські балади. Того ж року відбулося в селі віче, на якому разом з доленосними рішеннями про встановлення національного прапора та декомунізацію села ухвалили, що на цьому  місці має бути відновлено могилу січовим стрільцям та борцям за волю України і має стояти пам’ятник Тарасові Шевченку.
Довго йшов Кобзар до олешківців, напевно, як і наша свідомість до європейського мислення. І ось  20 вересня в Олешкові знову зібралося багатолюдне святкове віче і під звуки тієї ж бандури, що і в 1990 р., видатного кобзаря сучасності Володимира Горбатюка з постамента спало покривало, і Тарас Шевченко постав перед покутянами.
Бандурист привіз землю із Чернечої гори та жолуді з дуба біля могили Шевченка в Каневі, які, як і дух Шевченка, проростуть тепер в Олешкові.
Завдяки засновникові Народного руху України на Покутті голові Олешківської сільської ради першого демократичного скликання Богданові Юрчукові, який став організатором створення пам’ятника, Великий Кобзар стоїть тепер на чатах при в’їзді в Олешків поряд із могилою борцям за волю України та плакатом Небесної Сотні, строго дивиться на покутян і наче промовляє: «Пам’ятайте, хто ви і скільки життів покладено за вашу свободу!».
Священики різних конфесій відправили спільний молебень і освятили бюст. Олешківців приїхали привітати уродженець цього села професор Богдан Мельничук із Чернівців, поет Мирослав Попадюк, народний колектив «Діброва» із с. Белелуї, бандуристка з Києва Ліля Полинчук, тріо скрипалів під керівництвом Галини Лиско зі Снятина та співачка Юлія Юрчук з Москви.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Лицарі волі

10:47 22 листопада 2018 року

Дорога до волі

15:59 15 листопада 2018 року|Ольга САВЧУК. Вчителька історії, директор Будинку культури села Вікторів.

Не заросла стежина до повстанської могили

15:04 08 листопада 2018 року|Ольга САВЧУК. Директор Будинку культури с. Вікторова.

Під музику дзвонів

14:12 01 листопада 2018 року|Богдан КІНДРАТЮК. Професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

«Ми живемо, поки нас пам’ятають...»

13:14 25 жовтня 2018 року|Галина АРШИНОВА. Хмельниччина

Уперше за 70 років вшанували «Нечая»

13:07 25 жовтня 2018 року|Іван ЧОРНОЛІСЬКИЙ.

Відважних було семеро

13:04 25 жовтня 2018 року|Ігор АНДРУНЯК. Член Національної спілки краєзнавців України.

Велич і біль боротьби

15:11 18 жовтня 2018 року|Олег ВІВЧАРЕНКО

«Думати тілько про життя будучих поколінь...»

17:14 09 жовтня 2018 року|Володимир ГОНСЬКИЙ