Спорт:Наші інтерв`ю
06 березня 2018 року.

Здобутки — переконливі

Орест ОКЛІЄВИЧ: Знаково, що в Івано-Франківську відкрили стадіон для дитячо-юнацького та аматорського футболу

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Розвиткові фізичної культури і спорту в нашій області завжди приділяють значну увагу. Так було і в 2017 році, коли розпочинали реалізацію цільової соціальної програми в цьому напрямі на 2017—2021 роки, затвердженої рішенням обласної ради. Як все проходило, розповідає начальник управління спорту ОДА Орест Оклієвич.

- Пане Оресте, яких результатів спортивне Прикарпаття домоглося торік?

— Упродовж року в області в рамках соціальної програми проведено 354 регіональні спортивні заходи. 4 275 спортсменів взяли участь у 328 всеукраїнських і міжнародних змаганнях, де здобуто 641 нагороду різних ратунків, з яких 246 — золотих, 197 — срібних і 198 — бронзових. Чималі здобутки і в регіонального центру з фізичної культури та спорту «інваспорт» і обласного ДЮСШ інвалідів. У рамках всеукраїнської спартакіади «Повір у себе» 28 спортсменів з особливими потребами вибороли 5 золотих, 6 срібних і 14 бронзових медалей, а 125 представників «Інваспорту» примножили славу нашого краю на міжнародній арені, завоювавши 32 золоті, 30 срібних і 24 бронзових нагород.

Чемпіонами світу та Європи стали 11 спортсменів, підготовлено 53 майстрів спорту України, 4 майстри спорту міжнародного класу, 4 майстри спорту та 4 тренери отримали звання заслужених.

- Попри названі вами цифри, досить вагомі й переконливі, чим усе-таки найбільше запам’ятався 2017-й?

— Ми розпочали реконструкцію легкоатлетичного стадіону національного університету нафти і газу, де зробили основу — легкоатлетичне покриття. Цей стадіон відповідатиме міжнародним стандартам і після завершення реконструкції отримає третю категорію. Знаковим для галузі стало завершення будівництва та введення в дію футбольного стадіону зі штучним покриттям (за програмою УЄФА «Хет-трик») для дитячо-юнацького та аматорського футболу, у відкритті якого взяв участь Президент України Петро Порошенко. У Надвірні та Богородчанах цікаво проходив чемпіонат світу з футболу серед діаспорних команд. За рішенням обласної ради наприкінці року утворили Івано-Франківську обласну комунальну комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу із зимових видів спорту. Відтак, за підсумками року, вперше спортсмени, що досягли високого рівня на міжнародних змаганнях, отримали одноразові грошові винагороди — від 3 до 18 тисяч гривень. Якраз цими результатами праці ми пишаємося.

- Кожне управління спорту планує річну роботу. Буває й таке, що з різних причин виникають певні сумніви в своїх можливостях, та ви домоглися бажаного. А чи були перешкоди?

— Загалом не було. Виконали все, що запланували. Спротиву нам ніхто не чинив. Керівництво облдержадміністрації та обласної ради прихильно ставиться до спорту і всі наші ідеї підтримує, а ми їх приблизно на 90 відсотків втілюємо в життя.

- Які міста і райони зробили найвагоміший внесок у загальні обласні спортивні досягнення, а які регіони не виправдали сподівань вашого управління?

— Традиційно — це Івано-Франківськ, Калуш, Коломия, добре розвинуто спорт у Коломийському районі. Завдяки Школі олімпійського резерву з кульової стрільби Рогатинщина теж посідає провідні місця. А недопрацьовує Рожнятівський район. Зрештою, не хочу щось конкретне тепер казати, бо провели підсумки за минулий рік, а на колегії управління їх ще не розглядали і не аналізували.

- Хочу у вас довідатися і про роль спортивних товариств. Чи вони нині чогось варті в процесі розвитку спорту, адже через недореформи їх в Україні збиралися ліквідувати.

— Здається, трохи працює в селах ФСТ «Колос», «Динамо» розвиває спорт у правоохоронних і силових структурах, а «Спартак», «Україна» ледь жевріють, вони фактично відійшли від роботи, але через управління фінансуються з обласного бюджету. Провести раз на рік якусь спартакіаду серед нафтовиків або лісорубів — це не означає, що розвивається спорт в тій чи іншій галузі. Моя думка така: рано чи пізно деякі спортивні товариства відживуть, а залишаться «Колос», «Динамо» і товариство Збройних сил.

- За час моєї журналістської діяльності змінилося кілька керівників управлінь спорту або управлінь молоді та спорту ОДА, і кожного з них в інтерв’ю незмінно запитував про зміцнення матеріально-технічної бази спорту на Прикарпатті. У їхніх відповідях завжди були недомовки, несміливі обіцянки, а швидше всього це були наміри і бажання, однак якихось серйозних зрушень на практиці не спостерігалося. Візьмімо будівництво потужного спорткомплексу в івано-Франківську, який планували ще кілька років тому, а потім про нього забули. Як нині пригадую, скільки нарад збиралося на обласному рівні, розглядалися якісь проекти, демонструвалися слайди, йшла мова про конкретні суми грошей, а все, здається, вперлося в те, що ніяк не змогли знайти землю під будівництво. Торік обласний депутатський корпус намагався реанімувати ідею будівництва забутого спорткомплексу в Івано-Франківську — і знову все заглухло. Поясніть нашим читачам, чому...

— Перш ніж відповісти на запитання, відзначу, що в 2017 році все-таки тривало зміцнення матеріально-технічної бази нашої  галузі за рахунок будівництва нових об’єктів. Залучаючи різні джерела фінансування, зведено 43 майданчики зі штучним покриттям та антивандальним обладнанням, з яких 20 — коштом обласного і місцевих бюджетів. У Коломиї розпочато будівництво сучасного плавального басейну, а про введення в дію футбольного стадіону «Хет-трик» і реконструкцію легкоатлетичного стадіону національного університету нафти і газу я вже сказав. А ось торік виникла ідея в центральній частині міста, на вул. Шухевича, 21, на місці старого стадіону «Юність», котрий не відповідає жодним стандартам, збудувати сучасний багатофункціональний спорткомплекс. Нас підтримали ОДА і обласна рада. Однак знайшлася група людей, яка заблокувала вирішення цього питання на сесії обласної ради.

- Чому?

— З часом стане зрозуміло, чому ця ініціативна група позиціонувала себе представником усієї спортивної громадськості міста й області. Наведу один приклад. Свого часу директором обласної ДЮСШ, що на вул. Шухевича, був Борис Яськевич і він хотів позаду адмінприміщення спортшколи, де була велика територія, збудувати критий манеж чи спортивний зал. У кінцевому варіанті влада не дозволила це зробити, а на тому місці з’явилася житлова багатоповерхівка. і я не здивуюся, якщо через кілька років біля стадіону «Юність» з’являться теж одна чи дві висотки, яким спорткомплекс заважав би.

- Пане Оресте, а що далі?

— Після скандалу під час проведення сесії обласної ради міський голова Руслан Марцінків у ЗМі заявив, що є домовленості між містом і областю про будівництво спорткомплексу на ділянці землі за стадіоном «Рух». Я про такі домовленості особисто не знаю, але з цього питання відбулося засідання з участю зацікавлених сторін. Зрештою, управління не має нічого проти такого будівництва, але коли виносили ідею будівництва спорткомплексу в центрі міста на місці старого стадіону «Юність» на розгляд, то наперед було прораховано наявну інфраструктуру. Тобто передбачено, що поруч є готель, харчоблоки, добрий доїзд до спорткомплексу автотранспортом, та й пішки добиратися недалеко. І це все відігравало би велику роль. На жаль, поки що це питання зависло. І, здається, надовго.

- Крім щорічних обласних спортивних підсумків, є ще всеукраїнські. Як на їх рівні виглядає наша область за минулий рік?

— Загальних підсумків як таких  ще немає. Вважаю, що, як завжди, перебуваємо в середині другої групи (за кількістю населення Івано-Франківщина змагається з Миколаївською, Полтавською, Вінницькою, Херсонською, Черкаською та Чернігівською областями). На мою думку, на нині такі підсумки великої ролі не відіграють. Чи набрали 3 000 чи 5 000 очок, чи здобуваєш перше місце чи п’яте в групі... Тепер потрібно розвивати спортивну інфраструктуру, щоб діти мали де займатися в належних умовах на сучасних спортспорудах. А їх немає. А якщо і є, то вони не відповідають міжнародним стандартам. У цьому ми дуже відстаємо.

- І на завершення розмови: які плани вашого управління на 2018 рік?

— Продовжуватимемо розвивати наші здобутки, ДЮСШ спортивних товариств, які фінансуються з Державного бюджету, спробуємо перевести в комунальну власність. Також домагатимемось, щоб наприкінці року за високі міжнародні досягнення надавали одноразову грошову допомогу не лише спортсменам, а й їхнім тренерам. Ще постане питання про стипендії для спортсменів з неолімпійських видів спорту і параолімпійцям, адже на сьогодні стипендії отримують лише спортсмени з олімпійських видів спорту. Продовжуватимемо організовувати спортивно-мистецьке свято «Ніка», яке в січні відновили і яке отримало глядацьке схвалення. Час покаже, як усе буде далі.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Змагання з настільного тенісу

13:46 12 квітня 2018 року|Наш кор.

Ростити власних форвардів

09:32 12 квітня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

14:33 27 березня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Календар чемпіонату України

15:16 22 березня 2018 року

Хто покриває «заробітчан» на матчах?

15:14 22 березня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

14:52 20 березня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Сила, закодована в танці

14:48 20 березня 2018 року|Роман ІВАСІВ

Де тренувати олімпійців?

13:41 15 березня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ