:Спорт
01 листопада 2018 року.

НОВИНИ СПОРТУ

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Чому уболівальник 

не бачить футболу?

Після переведення телевізійних каналів з аналогового на цифрове телебачення з різних причин виникло багато проблем у багатьох регіонах України. До цього нововведення додалися й проблеми дещо іншого характеру. Йдеться про трансляції футбольних матчів для уболівальників.

Чомусь так сталося, що в нинішньому футбольному сезоні не створили запланованого так званого єдиного телевізійного футбольного пулу. і тепер, крім телеканалів «Україна», де транслюють матчі збірної України, та «2+2» (деякі поєдинки з участю «Динамо» і «Зорі»), решту матчів прем’єр-ліги, Ліги чемпіонів і Ліги Європи, УЄФА показують телеканали Ріната Ахметова «Футбол 1» і «Футбол 2». А дивитися їх, на жаль, можуть не всі уболівальники. Особливо обурені ті, хто хотів би насамперед бачити матчі, в яких виступають українські команди в єврокубках. Ось що, наприклад, сказав житель села Цуцилова Надвірнянського району Михайло Вівчарчук: «Я пенсіонер, колись багато грав за сільську футбольну команду, працював учителем фізкультури у місцевій школі, а нині замість того, щоб подивитися футбол по телевізору, змушений наступного дня взнавати його результати з телевізійних новин окремих каналів. Ми купили телевізійну «тарілку», думали, що завдяки їй нарешті побачимо футбол, але цього не сталося. Та й не тільки я в селі терплю таке неподобство, яке «замішане» на великих грошах мільярдерів-ненажер. Єдиний порятунок — кабельне телебачення, однак його в нашому селі немає. і немає в навколишніх селах. Колись футбольні матчі транслювали на масових глядацьких каналах — «Першому», «1+1», «інтер», «Україна», а нині виходить, що футбол — лише для обраних. Якесь ганьбище маємо у спортивній Україні...».

 

За «скакання» — суши сухарі

Ми пам’ятаємо, як під час Революції гідності демонстранти, особливо молоді люди, йдучи вулицями Івано-Франківська, викрикували речівку «Хто не скаче — той москаль». Вона лунала не лише в нашому обласному центрі, а й в інших містах України.

Наш досвід перейняли уболівальники матчу Білорусь — Сан-Маріно. Речівку «Хто не скаче — той москаль!», що лунала на стадіоні, влада сусідньої країни визнала екстремістською та заборонила її цитувати. Ось що сказав головний редактор білоруського журналу «Спецназ» Андрій Дементьєвський: «З ініціативи нашого МВС суд Центрального району Мінська ухвалив рішення розширити межі адміністративних санкцій за образливі кричалки на взірець тієї, що з танцями прозвучала під час матчу Білорусь — Сан-Маріно. Покарання — штрафи чи адміністративні арешти — станеться за будь-якого цитування цього тексту. Простіше кажучи, любиш горлопанити всяку нісенітницю — будь готовий заплатити за задоволення та суши сухарі».

Як бачите, в Білорусі навіть здебільшого жартівливе «скакання» перетворюють на «велику політику», при тім на користь російських окупантів...

 

УЄФА всім керує

Всім європейським футболом заправляє УЄФА, тому передплатник «Галичини» з івано-Франківська Антон Кравчук хоче знати більше про цю організацію.

15 червня 1954 року у швейцарському Базелі заснували Союз європейських футбольних асоціацій (абревіатура англійською UEFA). УЄФА постав після консультацій, що розпочали федерації футболу Франції, італії та Бельгії.

Спочатку до УЄФА входили 25 країн. Їхня кількість подвоїлася до початку 90-х років минулого століття. Членство в УЄФА здебільшого збігається з визнанням країни в Європі як суверенної, хоча є й винятки. Деякі держави (Монако і Ватикан) не є її членами. Деякі члени УЄФА не є суверенними державами, але є частиною великої визнаної суверенної держави в контексті міжнародного права. Це Північна ірландія, Шотландія, Англія і Уельс (Сполучене Королівство), Гібралтар (Британська заморська територія), Фарерські острови (автономна країна Данії) і Косово (спірна територія і частково визнана держава). Деякі члени УЄФА є трансконтинентальними державами (Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Туреччина і Росія). Країни, які були членами Азійської футбольної конфедерації, також допущені в європейську футбольну асоціацію, зокрема Ізраїль і Казахстан. Окрім того, деяким членам асоціації УЄФА дозволяють мати команди за межами своєї основної території і брати участь в їхніх «домашніх» іграх. Наприклад, «Монако» бере участь у французькій лізі, хоча і є окремою державою, уельські клуби «Кардіф Сіті» і «Свонзі» беруть участь в англійській лізі, «Бервік Рейнджерз», який розташований в Англії, грає в шотландській лізі, а «Дері Сіті», що розташований в Північній Ірландії, грає в лізі Ірландії.

УЄФА представляє національні футбольні асоціації Європи, проводить національні клубні змагання, включаючи чемпіонат Європи, Лігу чемпіонів, Лігу Європи та Суперкубок УЄФА, і розподіляє прибутки від реклами і трансляції на цих змаганнях, а також контролює грошові призи, регламент і права ЗМІ.

До 1959 року головний штаб розташовувався у Парижі, а потім у Берні. 1995-го штаб-квартиру УЄФА перевели у швейцарський Ньйон. Анрі Делоне був першим генеральним секретарем, а Ебе Шварц — першим президентом. Теперішнім президентом є колишній президент футбольної асоціації Словенії Олександер Чеферін, якого обрали сьомим президентом УЄФА, й автоматично він став віце-президентом ФІФА.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Майстерність... «під градусом»

10:15 08 листопада 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Усе вирішить друге коло

14:53 01 листопада 2018 року

Де ми живемо — В Україні чи Росії?..

14:51 01 листопада 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

У Коломиї кують перемоги

10:25 25 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

14:31 23 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Коледж з олімпійським характером

14:38 11 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

16:43 09 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

15:34 01 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ