НОВИНИ СПОРТУ

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

«Шахтар»
підтвердив свій клас

Після феєричної перемоги донецького «Шахтаря» в 1/16 фіналу Ліги Європи у повторному поєдинку в Німеччині над командою «Шальке» (0:3) наших футболістів після жеребкування 1/8 фіналу віднесли до фаворитів у зустрічі з бельгійським «Андерлехтом». Суперник був радий такому вибору, бо дорогу могли перейти і сильніші клуби. Як би там не було, на попередньому етапі змагань «Андерлехт» двічі обіграв грецький «Олімпіакос» (1:0 і 2:1), у внутрішньому чемпіонаті посідає третю турнірну сходинку, відстаючи від лідера — «Брюге» на дев’ять очок, а збірна Бельгії у березневому світовому рейтингу займає перше місце. Ось такі показники фігурували напередодні матчу на «Арені-Львів», але ми знаємо, що вони інколи можуть не відігравати важливої ролі. Подібне до цього сталося і в столиці Галичини: «гірники» переважали суперника, зокрема в першому таймі, і здобули заслужену перемогу з рахунком 3:1 (у донеччан голи забили Тайсон, Кучер і Едуардо).
інші перші поєдинки 1/8 Ліги Європи завершилися так: «Базель» (Швейцарія) — «Севілья» (Іспанія) — 0:0, «Вільяреал» (іспанія) — «Баєр» (Німеччина) — 2:0, «Атлетик» (Іспанія) — «Валенсія» (іспанія) — 1:0, «Ліверпуль» (Англія) — «Манчестер Юнайтед» (Англія) — 2:0, «Спарта» (Чехія) — «Лаціо» (італія) — 1:1, «Боруссія» (Д., Німеччина) — «Тоттенгем» (Англія) — 3:0, «Фенербахче» (Туреччина) — «Брага» (Португалія) — 1:0.

Прикарпатці
стали п’ятими

В Івано-Франківську відбувся зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби, який був вирішальним етапом відбору на командний чемпіонат світу (проходитиме в Римі 7-8 травня). А там, своєю чергою, відбиратимуть скороходів на Олімпійські ігри-2016. Також у нашому обласному центрі учасники першості мали можливість виконати олімпійський норматив IAAF на дистанції 20 км (у чоловіків — 1:24.00, у жінок — 1:36.00). Оскільки ця траса була сертифікована міжнародною федерацією, то на змаганнях були троє суддів міжнародної комісії спортивної ходьби — з Ірландії, Греції та Швайцарії.
Зазначимо, що олімпійські нормативи вдалося пройти виключно тим атлетам, які раніше їх підкоряли. У чоловіків «двадцятку» виграв Руслан Дмитренко з Донеччини, далі на п’єдесталі розташувалися Назар Коваленко з Білої Церкви та волинянин іван Лосєв. У жінок найсильнішою стала Надія Боровська з Волині, а до призової трійки також увійшли сумчанка інна Кашина і волинянка Олена Сумкіна. А от чоловіки на 35-кілометрівці боролися за право представляти збірну України в Римі на дистанції 50 км. Тут перемогу здобув ігор Главан з Київської області, другим був іван Банзерук з Волинської, третім — Сергій Будза з Київщини.
Щодо івано-франківських спортсменів, то і вони не залишилися без медалей. У перегонах молоді на 20 км серед чоловіків третю сходинку здобув Валерій Літанюк, в юнаків на дистанції 3 км найкращим став Олексій Соловій, а Анастасія Соловій була третьою на двокілометрівці. У командному заліку прикарпатці посіли п’яте місце, пропустивши вперед представників Волинської, Київської, Сумської та Житомирської областей.

Наші повернулися
з шістьма медалями

У Дніпропетровську проводили традиційний турнір пам’яті першого президента Федерації таеквандо ВТФ України ігоря Петренка. У змаганнях також взяли участь вихованці Івано-Франківської ДЮСШ №3, спортивних клубів «Золотий Дракон», «Пантера» і Прикарпатського військово-спортивного ліцею.
У підсумку наші спортсмени здобули шість нагород. Скажімо, Орест Бориняк, якого тренує старший тренер ігор Йосипів, завоював золоту медаль, «срібло» — в іллі Сверида (тренер — Олександр Корсак), а «бронза» — в Дениса Дудара, Сергія Черепахи (тренер — Роман Нестерко), Єви Йосипів (ігор Йосипів) і Данила Коновалова (Олександр Корсак).