11 квітня 2017 року.

Новини спорту

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

«Золото» поміняли на «срібло»

В угорському місті Сомбатхей на молодіжному чемпіонаті Європи з боротьби жіноча збірна України посіла перше місце в командному заліку, завоювавши п’ять медалей. Дві з них здобули прикарпатські спортсменки.

Тетяна Кіт, яка є вихованкою тренера-викладача з вільної боротьби Калуської ДЮСШ «Сокіл», заслуженого тренера України Миколи Пукіша, ступила на найвищий п’єдестал пошани у ваговій категорії до 58 кг. На шляху до фіналу вона почергово перемогла француженку Метті Монданке (11:0), італійку Каролу Рейнер (10:3), азербайджанку Олену Колесник (5:2), а у вирішальній сутичці здолала шведку Елін Джоанну Нільссон (8:4).

ілона Семків (48 кг) стала срібним призером (тренер — заслужений тренер України з вільної боротьби Максим Кравченко), поступившись у фінальному протистоянні росіянці Анжеліці Ветошкіній. Щоправда, її суперниці судді віддали перемогу вже після завершення поєдинку, переглянувши у відеоповторі отримані борчинями від рефері оцінки за їхні останні результативні дії. Вони скасували нічийний рахунок 13:13, за якого ілона фактично ставала чемпіонкою Європи, і зняли з доробку українки три бали, а потім стільки ж присудили росіянці.

Впевнена перемога прикарпатців

Упродовж двох днів в Івано-Франківську проходив всеукраїнський турнір з таеквандо, в якому взяли участь понад 700 спортсменів з 14 областей. Змагання відбувалися в трьох розділах: формальні вправи (туль), спаринг (масові) і спецтехніка. Впевнену перемогу здобули представники з нашої області, завоювавши 130 медалей (золотих — 36, срібних — 37 і бронзових — 57). Другою стала команда з Києва — 31 нагорода (11-7-13), а третьою з Кіровоградщини — 19 (11-4-4).

Іванофранківець — четвертий

У місті Тегу (Південна Корея) відбувся чемпіонат світу з легкої атлетики у приміщенні серед ветеранів. Тут змагався й іванофранківець Іван Файчак у категорії «чоловіки, віком 70-79 років». Йому вдалося посісти четверті місця в п’ятиборстві та в бігу на 60 метрів з бар’єрами. Усього українці вибороли 19 нагород, з яких десять — золотих.

Зате став майстром

У Запоріжжі впродовж чотирьох днів проходив чемпіонат України з важкої атлетики. На змаганнях виступали і вихованці прикарпатської школи вищої спортивної майстерності. Третє місце у ваговій категорії 105 кг виборов Дмитро Мочерняк: у ривку — 143 кг, а у поштовху — 182. А от Ярослав Фіцак опинився на четвертій позиції, зате виконав норматив майстра спорту України. Його результат — 135 кг у ривку і 170 кг — у поштовху.

Ярослав Михалушко побив чемпіона Казахстану

У Тбілісі проходив міжнародний турнір з боксу з участю збірних Грузії, України, Казахстану та Росії. Серед українців вів боротьбу вихованець ФСК «Локомотив» коломиянин Ярослав Михалушко. У ваговій категорії 66 кг він переміг чемпіона Казахстану, а у фіналі був сильнішим за боксера з Грузії. Спортсмен тренується  під керівництвом Тараса Степанюка та Івана Данилишина.

У другому старті — другий

У польському місті Вроцлаві проводили міжнародний турнір з кульової стрільби, присвячений пам’яті польського стрільця Юзефа Запендзького. У змаганнях брав участь і вихованець Івано-Франківської школи вищої спортивної майстерності Денис Ворона. Серед юніорів у першому старті він посів сьоме місце у вправі МП-8 (стрільба зі швидкострільного пістолета на 25 м), а в другому Денис вийшов у фінал з третім результатом і там виборов другу позицію.