15 листопада 2016 року.

Новини спорту

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Став майстром спорту міжнародного класу
У Маріборі (Словенія) відбувся чемпіонат Європи з кікбоксингу WAKO серед дорослих у розділах лайт-контакт, лоу-кік і К-1. У змаганнях взяло участь 550 спортсменів із 40 країн. У складі збірної України виступало троє іванофранківців — вихованців заслуженого тренера України Олега Солов’я з ДЮСШ №1 ФСТ «Україна».
Микита Орлов (-69 кг) у першому поєдинку поступився представникові Австрії. Артем Белов (-89) у півфіналі в дуже напруженій боротьбі програв теж австрійцеві — багаторазовому чемпіонові світу та Європи. У нього — бронзова медаль. А срібна — у Данила Демчишина (-84), який у фіналі не зумів здолати росіянина Олександра Глушкова, але виконав норматив майстра спорту міжнародного класу.
На чемпіонаті команда України, котра складалася із 23 спортсменів, виборола золоту, чотири срібні, сім бронзових нагород і завоювала 12-те місце.

Карина Ткачук
привезла два «срібла»

Під патронатом Національної федерації таеквондо у м. Дніпрі проходив Кубок України серед дітей і юнаків з таеквондо іТФ. Цього разу турнір зібрав рекордну кількість учасників — понад 900 з різних областей України. Змагання тривали три дні на шести майданчиках у двох програмах — індивідуальні спаринги і туль. івано-Франківщину представляли вісім спортсменів зі спортивного клубу «Кобра». У результаті єдиноборств наші таеквондисти завоювали дві срібні та бронзову медалі. Два «срібла» — у Карини Ткачук, а «бронза» — у Богдана Яковишина.

«Лідер»
був справжнім лідером

У Рівному відбувся міжнародний турнір з таеквондо, в якому взяло участь понад 500 спортсменів з 14 областей України, а також збірні  Молдови і Болгарії. Команда з Прикарпаття була найчисленнішою — налічувала 120 спортсменів з клубів Івано-Франківська — «Лідера», «Вотуму», «Чемпіона», «Бійця», «Oliynik team» та ДЮСШ №1. Змагання проводили у двох розділах — спаринг і формальні вправи в особистому і командному заліках. За їх підсумками «Лідер» посів перше місце серед 24 команд: 31 золота, 14 срібних і 16 бронзових медалей. Друге місце завоювали молдовани, третє — болгари.

Матч збірної не запалив уболівальників
Збірна України з командою Фінляндії досі ніколи не зустрічалася. Втім, скандинави мають доволі скромний послужний список. В рейтингу ФіФА вони ніколи не піднімалися вище четвертого десятка (найбільший їхній успіх — 36-та позиція 2007 року). А нині і зовсім вилетіли за межі топ-сотні — опустилися на 17 позицій і посіли 101-ше місце. Фіни ніколи не брали участі у фінальних частинах чемпіонатів світу та Європи, хоча декілька разів були близькими до того, щоби пробитися до великого турніру (наприклад, під час кваліфікації чемпіонату світу 2010-го двічі зіграли внічию з німцями).
Ось з яким суперником у четвертому турі кваліфікації «ЧС-2018» в Одесі довелося перетнутися українцям. На думку Йожефа Сабо, команда посередня, а колишній збірник України Андрій Полунін вважав, що, не вигравши у Фінляндії, підопічні Андрія Шевченка взагалі можуть не мріяти про фінальну частину чемпіонату світу.
На щастя, українська збірна перемогла — 1:0 (гол на 24-й хв. забив Артем Кравець). Але при цьому продемонструвала повільний, непривабливий футбол для уболівальників. З огляду на наявну турнірну обстановку в групі «і», українцям хотілося, щоб хорвати вдома розійшлися мирно з ісландцями. Такого, на жаль, не сталося: господарі перемогли гостей з рахунком 2:0. З таким самим рахунком Туреччина в рідних стінах здолала команду Косова. Становище команд: Хорватія — 10 очок, Україна — 8, ісландія — 7, Туреччина — 5, Фінляндія — 1, Косово — 1.
Наступний матч кваліфікації українці зіграють 24 березня 2017 року в Хорватії з місцевими футболістами.

Рейтинг очолили футболісти іспанської «прімери»
Популярне британське видання «Daily Mail» склало рейтинг найкращих футболістів світу, віддавши перших п’ять місць представникам іспанської «прімери». А найкраща перша десятка виглядає так: Кріштіану Роналду («Реал»), Ліонель Мессі, Неймар, Луїс Суарес («Барселона»), Гарет Бейл («Реал»), Серхіо Агуеро («Манчестер Сіті»), Златан ібрагімовіч («Манчестер Юнайтед»), Мануель Ноєр («Баварія»), Андрес іньєста («Барселона»), Поль Погба («Манчестер Юнайтед»).