:Спорт
01 листопада 2018 року.

Де ми живемо — В Україні чи Росії?..

Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Верховна Рада у першому читанні проголосувала мовний закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який стосується і сфери спорту. Якраз тут у нас великі проблеми. Якщо деякі функціонери сяк-так перед радійними та телевізійними мікрофонами можуть заговорити українською мовою, то спортсмени, крім західноукраїнських, як правило, розмовляють тільки російською. 

Однак не забуваймо, що вони на міжнародних змаганнях представляють нашу країну, а не країну-агресора — Росію. і коли звучить наш Державний Гимн на честь перемоги гімнаста чи борця і піднімається національний прапор, у декого з’являються сльози, але після сходження з п’єдесталу інтерв’ю іноземним журналістам вони дають російською мовою. Ось тоді дехто не розуміє, чому так є, чому в Україні, де йде жорстока війна, спровокована імперською Росією, гинуть тисячі людей, і така шана до агресора?! У такому разі за чим і за ким сльози? Можливо, за тими ворогами, що окопалися на другому боці? Чи могло б таке бути у Франції або Німеччині? Ніколи! Там держави свої мови законодавчо строго оберігають. А у нас після чотирьох років Революції гідності ще діє януковичів закон Ківалова-Колєсніченка «Про засади державної мовної політики», в якому в пріоритеті — російська мова. Ось вам нині наочний приклад українського «русского міра».

Насамперед образливо за футбол — найпопулярніший вид спорту в Україні. Футболісти з українськими іменами, знову ж таки за винятком «західняків», здається, взагалі не знають рідної мови. Всюди російська: у побуті, на тренуваннях, у роздягальнях, в інтерв’ю в межах України, а найгірше — поза її межами. Адже через незнання української нас індентифікують як росіян. Один такий приклад. Кажуть, після того, як талановитого воротаря Андрія Луніна із луганської «Зорі» купив гранд світового футболу — мадридський «Реал», трапилася курйозна ситуація, хоча швидше всього неприємна для нас, українців. Коли юне дарування давало інтерв’ю іспанським журналістам, один із них, який знав російську мову, не міг второпати — цей хлопець з Росії чи з України. Така сама ситуація з українською мовою і в тренерських складах команд.

Недаремно твердять, що риба гниє з голови. Візьмімо Всеукраїнську федерацію футболу. У її стінах майже не почуєш української мови. Будучи керманичем цієї організації, Григорій Суркіс деколи послуговувався нею у своїх інтерв’ю, а від нинішнього президента федерації і депутата Верховної Ради Андрія Павелка не почуєш рідного слова. Дуже прикро за Андрія Шевченка, котрого ми шанували за чудову гру в київському «Динамо», італійському «Мілані», англійському «Челсі», а тепер шануємо як головного тренера збірної України. Людина з прізвищем символа української нації, уродженець села Двірківщина Київської області, знає італійську, англійську мови, а рідну, мабуть, забув. Зрештою, колись я чув коротке інтерв’ю на радіо чи телевізії з мамою Андрія і його рідною сестрою, які добре розмовляли українською мовою. Чому її забув він, приблизно рік тому Шевченка запитала журналістка телеканалу «1+1» Дарія Щаслива і, почуши відповідь, що незабаром він заговорить українською, напевно, цьому повірила. Та Шевченко свого слова не дотримав. Так колись обіцяв зробити легенда радянського футболу, головний тренер збірної України Олег Блохін. Нема пришестя ані в першому, ані в другому випадку. 

Отак і живемо. і, покинувши територію Галичини, інколи ловиш себе на думці: в якій ти державі — в українській чи російській?..


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Володимир Ковалюк: «Прикарпаття» піднімає планку

09:56 13 грудня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Президент — під підозрою

14:52 06 грудня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Тріумф «Хіміка» запам’ятався назавжди

14:50 06 грудня 2018 року|Василь ТКАЧУК. Газета «Нафтохімік-Калуш».

Уболівальники виграли, але чемпіонат програв

15:17 22 листопада 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Визначитися з пріоритетами

09:12 15 листопада 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Майстерність... «під градусом»

10:15 08 листопада 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

14:56 01 листопада 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

Усе вирішить друге коло

14:53 01 листопада 2018 року

У Коломиї кують перемоги

10:25 25 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ

НОВИНИ СПОРТУ

14:31 23 жовтня 2018 року|Богдан БІЛЕЦЬКИЙ