Суспільство:Ініціативи
07 вересня 2017 року.

Змінюємо Галичину — починаємо з освіти!

Наталія Лісна.

Білборди з таким гаслом з’явилися днями на вулицях Івано-Франківська, Львова та Тернополя. Хто і що хоче сказати жителям Галичини? Читайте далі.

 

Кампанію, яка триватиме у трьох містах Галичини протягом вересня, ініціювала Українська Галицька Партія. На вулицях з’явилися рекламні площини, в інтернеті — спеціальні банери, а на радіо — соціальні ролики. Невже наближаються вибори? Для чого усе це? Чи має партія відповіді на болючі освітні питання? Наш кореспондент завітав в офіс Галицької Партії, аби з усім цим розібратися, і почув 5 ключових речей.

Українці мають багато запитань до теперішньої освіти. 

Брак місць у дитячих садочках, перенасичена програма навчання в школах, відірвані від реальних потреб знання з ВНЗ. Усе це не викликає оптимізму. Проте паралельно ми чуємо з телеекранів, що реформи от-от відбудуться. Бачимо, що посадовці з Міністерства освіти говорять правильні речі. Нам показують приклади Фінляндії та Естонії. і ми щиро віримо, що так колись буде і в Україні. Проте коли? Чи дочекаються цього наші діти? Усі ці питання турбують багатьох жителів міст. А в селах накладаються ще й свої проблеми: закриття шкіл, запуск опорних закладів, доїзд... Питань часом більше, ніж відповідей. У Галицькій Партії вирішили не чекати, а діяти вже зараз.

 

Галичина завжди була локомотивом освітніх змін. 

Тут впроваджувалися нові методики, експериментальні предмети, сучасні форми. Нині нам також пасувало би підтримати зміни та реформи освіти, вважають партійці. Але як це зробити? Чи, можливо, варто ініціювати зміни знизу? Ні один міністр не зможе проштовхнути жодної реформи, якщо не матиме підтримки жителів. Також варто пам’ятати, що міністерство — це не так багато людей, і вони намагаються робити те, що можуть. Проте самі зміни варто стимулювати та провадити всім на місцях, адже саме ми добре відчуваємо, що потрібно нам та нашим дітям. 

 

Освіта є одним з ключових пріоритетів для Галицької Партії. 

Нині в партії працює освітня група, яка залучає найрізноманітніших експертів та розробляє бачення змін в освіті для країни. Експертна група готує стратегію розвитку освіти, а також шукає шляхи вирішення конкретних проблем, враховуючи найкращі закордонні практики та українську реальність. 

Партійці вже оприлюднили візію освіти.

З нею можна ознайомитися на сайті www.uhp.org.ua. Також визначили ТОП-5 проблем, над якими потрібно працювати вже сьогодні. Незабаром партія представить на обговорення і ширше бачення стратегії та дорожню карту змін в освіті. 

 

Усіх зацікавлених у розвитку освіти запрошують долучатися. 

В Українській Галицькій Партії кажуть: якщо ви активний вчитель, але вас “затискають” система і старі правила гри, запрошуємо вас приєднуватися до команди. Якщо ви активна мама чи тато, які мають ідеї змін, —  працюймо разом. Якщо ви успішний директор школи — поділіться своїм досвідом. Якщо ви громадський активіст, який переймається проблемами освіти, — долучайтеся до освітньої групи УГП. Партія запрошує всіх, хто хоче змінювати освіту, до спільної праці. 

І, насамкінець, чому партія вирішила «вийти на вулиці» і розмістила білборди? «Освіта потребує змін, — переконані в Українській Галицькій Партії. — І глобальних, і локальних. Ми дивимося на освіту стратегічно, але не забуваємо про нагальні проблеми сьогодення. Для нас важливо почути думки батьків, учителів, вихователів. Далеко не всі вони є користувачами соціальних мереж. Тож часто пряме звертання “на вулиці” є одним із найдієвіших 

інструментів запрошення людей до співпраці. Ми переконані, що ця кампанія познайомить нас із багатьма цікавими та небайдужими людьми, які готові разом з нами змінювати освіту». 

Змінюємо Галичину — починаємо з освіти!


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Добра ложка — добра страва

14:39 15 березня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

У десятці найгарніших міст

14:01 15 березня 2018 року|Мирослав СТЕФАНЦІВ

Без ухвали судді — не ховати?

13:57 15 березня 2018 року|Ярема СРІБНАК

Шість жертв «діда мороза»

16:26 13 березня 2018 року|Руслан Гудзовський. Студент 1-го курсу кафедри журналістики ПНУ ім. В. Стефаника

Доки мова живе...

16:21 13 березня 2018 року|Василь НАГІРНЯК. Заступник керуючого справами Верховинської районної ради, голова Верховинської районної організації ВУТ «Просвіта» ім.

Там, де «живуть» книжки,

16:14 13 березня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Голгота для «ворогів народу»

15:46 13 березня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

У Прикарпатському університеті запрацює «Paragraph»

15:45 13 березня 2018 року|Діана ДОРЦКІЙ.