Суспільство:Кримінал
06 березня 2018 року.

За вбивство дитини — довічне ув’язнення

Ярема СРІБНАК

Косівський районний суд нарешті ухвалив вирок 31-річному жителеві села Рожнева, який 9 червня 2015 року жорстоко вбив дев’ятирічну Мар’янку Захарук. Щоправда, в офіційному повідомленні прес-служби обласної прокуратури його називають уродженцем Тернопільської області, але, перегорнувши публікації, котрі стосувалися цієї трагічної події, з’ясували, що  йдеться все ж таки про чоловіка, який на той час жив у Рожневі. Зрештою, це не суттєво. 

Нагадаємо читачам деякі подробиці цього трагічного випадку, який зворохобив усю область. Наскільки пригадую, навіть у івано-Франківську деякі мами боялися відпускати своїх маленьких дочок на вулицю. В голові не вкладалося, що таке може статися серед дня. 

...Мар’янку батьки тоді послали до крамниці по хліб. Скільки разів дитина вже ходила сама туди, але того дня додому не повернулася. Її розшукували два дні. Селяни, правоохоронціѕ Важко пригадати, скільки загалом людей було залучено до пошуків. У біді родина не залишилася сама. Але була така проблема, що, можливо, і мимоволі, та деякі місцеві жителі надавали правоохоронцям хибну інформацію. Наприклад, одна жінка запевняла, що бачила зниклу дівчинку біля річки. Тож обстежили дно водойми, береги. Все це затягувало пошуки. Тіло дитини, прикидане гілками, знайшли через два дні в лісі неподалік місцевого базару. На той час ще невідомий вбивця жахливо познущався над дитиною. На тілі Мар’янки виявили численні колото-різані ножові рани. Ховали її в закритій труні.

До речі, вже після того, як знайшли тіло загиблої дівчинки, хибна інформація і далі надходила, та тепер вона вже стосувалася ймовірного вбивці. Одні стверджували, що це скоїла якась заїжджа особа, другі були переконані, що Мар’янку вбили в іншому місці, а тіло підкинули туди, де її знайшли. Однак правоохоронці вже тоді мали підозрювану особу. Вони встановили, що в день зникнення дівчинки поблизу сільського базару і, відповідно, неподалік того місця, де знайшли дитину (саме там і було скоєно вбивство), крутився один, на той час 27-річний, місцевий молодик. Це була ще та особа. Він уже встиг побувати за гратами за розбійні напади на жінок. Причому погрожував своїм жертвам ножем. Але загалом у місцях позбавлення волі провів лише чотири роки, бо його звільнили умовно-достроково. 

Це, звісно, були серйозні підстави для підозри, та потрібні були більш вагомі докази. Вони з’явилися в результаті експертиз, яких загалом провели понад 40. Отож на четвертий день після зникнення Мар’янки її кривдника затримали. Під час допиту, проведеного в присутності адвоката, молодик зізнався у скоєному.

Він напав на дівчинку, коли та поверталася додому стежкою через лісопосадку. Намагався її згвалтувати, а коли це не вдалося, став різати ножем. Як розповідав на брифінгу тодішній прокурор області Ігор Настасяк, дитина благала вбивцю, що все зробить, аби тільки він її не вбивав. За логікою, про це на допиті міг розповісти лише сам злочинець. А за словами одного з працівників карного розшуку, коли негідника затримали, то він ніби-то сказав оперативникам: добре, мовляв, що вони його спіймали, бо йому сподобалося те, що вчинив.

Коли зловмисника вивезли на місце події для відтворення обставин злочину, довелося задіяти чималі сили міліції, котрим ледь вдалося захистити молодика від гніву місцевих жителів.

Враховуючи специфіку злочину, судовий процес був закритим. З різних причин він тривав доволі довго. Зокрема під час судового розгляду справи підсудного відправляли на додаткову судово-психіатричну експертизу, а це доволі тривала процедура. Та врешті-решт у цій справі поставлено першу крапку. Як повідомила прес-служба обласної прокуратури, за вироком Косівського районного суду підсудний має довічно перебувати за рратами. Зрештою, ніхто й не сумнівався саме у такому вердикті. Але, зауважимо, це був суд лише першої інстанції. Вирок ще не набув законної сили, і ця особа може його оскаржити в апеляційному та касаційному порядку. 

 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК

Резервісти пішли в навчальні центри

13:33 06 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

...І захистити «Фольк-music»

13:31 06 грудня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

Вогонь – не лише тепло...

13:30 06 грудня 2018 року|Управління ДСНС України в області

Петро Порошенко: Європа неповноцінна без України

13:27 06 грудня 2018 року|Юрій КРИВЕНЬ

«Вірно служити державі Українській...»

13:26 06 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Корінь зла – безгрошів’я

13:22 06 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Без кайданів злиденності

10:37 06 грудня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН