:Суспільство
01 листопада 2018 року.

Взявся за старе і знову попався

Івано-Франківський підрозділ кіберполіції викрив шахрая, який наживався на онкохворих дітях

Ярема СРІБНАК

Усім відомо, наскільки дороге лікування онкозахворювань. Згорьовані батьки розміщували в інтернет-мережі оголошення з проханнями про фінансову допомогу. А цей негідник, інакше його не назвеш, знаходив їх і створював «фейкові» сайти, зокрема в «Фейсбуці», з текстами аналогічного змісту. 

В Україні чимало співчутливих людей, тож, за попередніми даними, зловмисникові вдалося виманити понад 33 тис. грн. Шикував на гроші, які могли би врятувати життя якійсь важкохворій дитині... Але ця сума може бути більшою, бо ще не всі його банківські картки перевірено. Також встановлюють, в яких ще соцмережах він розміщував свої оголошення. Зрештою, вже самі по собі його дії є мерзенними.

– Ми вирахували його шляхом моніторингу інтернет-мереж, – розповідає начальник відділу протидії кіберзлочинам в області Мирослав Плехтяк. – Протягом восьми місяців вели його оперативну розробку, збирали і закріплювали докази протиправної діяльності цієї особи. Вийшли на потерпілих – як батьків дітей, яким мали піти гроші на лікування, так і на осіб, котрі їх переказували, отримали відповідні заяви і врешті-решт затримали зловмисника та вже оголосили йому підозру у скоєнні шахрайства.

До речі, він уже був судимий за аналогічні дії. Щоправда, у Львові, жителем якого є. Тоді зловмисникові пощастило відбутися штрафом. і він знову взявся за старе. Та розуміючи, що на Львівщині він перебуває, так би мовити, «на гачку», переїхав до Івано-Франківська, зняв тут квартиру. 

– Цей чоловік має технічну освіту, зокрема й «айтішну», і був просто шокований, коли ми зайшли до нього з обшуком, – продовжує Мирослав Іванович. – Думав, усе так обставив, що його не вирахують... 

До речі, зловмисник, якому 44 роки, сам має трьох дітей. Щоправда, він розлучений. Та цього разу навряд чи відбудеться штрафом. А як його дії будуть розцінені на Страшному суді, це вже визначить Божа справедливість.

До речі, днями правоохоронці викрили ще один злочин у сфері кібербезпеки. Але про це повідомимо окремо.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Новобудова знань

14:58 08 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Мисливська філософія

14:46 08 листопада 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

Немає лиха без добра,

14:34 08 листопада 2018 року|Святослав ОТАМАН

Історія України як поле бою

10:28 08 листопада 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Раскольніков» з Прикарпаття

10:06 08 листопада 2018 року|Ярема СРІБНАК

«Диверсантів» ліквідували, але…

17:03 07 листопада 2018 року|Ярема СРІБНАК

Коли громада і влада діють спільно…

17:00 07 листопада 2018 року|Євген МЕЛЬНИЧУК. Член спілки журналістів України.

«Богиня», «батько», соборність,

15:00 01 листопада 2018 року|Іван МОНОЛАТІЙ. Лілія ШОЛОГОН.

Що треба зробити для порятунку гірських шкіл

14:59 01 листопада 2018 року|Петро ЛОСЮК. Голова Гуцульської освітянської ради, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогі