Суспільство:Ситуація
12 квітня 2018 року.

Врятував людину і голубів

Ярема СРІБНАК

І в мирному житті є місце для відважного вчинку. Того ранку начальник караулу Державної пожежно-рятувальної частини №13 м. Городенки Сергій Здрілий виїхав на роботу, але, як-то кажуть, ще був поза службою. Їхав через село Котиківку, як побачив, що на одному подвір’ї з літньої кухні валить дим. Повідомивши колег про пожежу, вискочив з машини і почав кликати людей, щоби допомогли гасити загорання. Зауважимо, що година була дуже рання: десь хвилин двадцять по шостій. Але тут почув, що з горища літнівки долинають якісь звуки. Вочевидь, там є хтось живий. Побачивши на подвір’ї драбину, вліз на дах (знадвору на горище не можна було потрапити) і, розбивши кілька листів шиферу, проник досередини. Там і побачив фактично вже вчаділого господаря. 

Виявляється, той також побачив пожежу. А що тримав на горищі голубів, то найперше кинувся їх рятувати і сам ледь не загинув. Але Бог послав йому порятунок — Сергія Здрілого, котрий витяг чоловіка на повітря. Пожежник ще встиг розбити вікна на горищі, щоби не тільки дим виходив, а й птахи могли вилетіти. Чи врятувалися вони, не стежив. Треба було негайно гасити пожежу разом зі своїми товаришами, котрі терміново прибули на виклик.

Втім, Сергій Здрілий все ж таки пожежник. А рятувальник і поза службою залишається рятувальником, тим більше має відповідну професійну та психологічну підготовку. А от вчинок парубків із села Старого Лисця Тисменицького району Назара Макогона та Олега Гавриліва можна вважати ще більш героїчним. Уже після першої години ночі вони поверталися з парубкування. Побачили, як з однієї хати, як і у першому випадку, валить дим і помітні якісь відблиски. Ніби вогню. Кинулися туди. Вже наблизившись, почули, як від вогню стріляє шифер. На подвір’ї була ще одна хата. Почали гримати в її двері. Незабаром відчинила літня жінка. «Тьотю, вставайте, у вас пожежа!» — закричали хлопці і запитали, чи є в будинку, котрий горів, люди. Виявляється, там мешкав 64-річний рідний брат жінки. Парубки кинулися туди і витягнули з палаючого помешкання чоловіка, котрий спав, не відчуваючи смертельної небезпеки. Зрештою, якби і прокинувся, важко сказати, чи зміг би врятуватися самотужки. Бо через стан здоров’я він ледь ходить, фактично весь час проводячи в хаті. 

Цей випадок стався 12 лютого, а той, з якого почали розповідь, — 30 березня. В обох причинами пожеж було коротке замикання. 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

В умовах викликів та обмежених повноважень

13:19 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Карпати» отримали міжнародний екологічний сертифікат

13:18 13 грудня 2018 року|Дмитро ЛУКАНЬ. Начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища, пожежної безпеки та цивільного захисту ВО «Карпати».

Прикарпатська сигара

13:03 13 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

«Алло, мамо, я на уроці»,

11:47 13 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Літопис громад Прикарпаття

11:44 13 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Велике очікування

11:40 13 грудня 2018 року|Василь МОРОЗ

Зберегти єдність позицій

09:29 13 грудня 2018 року

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК