:Суспільство
10 жовтня 2017 року.

Викладач пішов в АТО

Ігор НИКОРОВИЧ

12 жовтня перші понад 80 призовників строкової служби урочисто вирушать з плацу Івано-Франківського обласного військкомату в навчальні центри. Після кількох місяців підготовки, опанувавши певні військові спеціальності, їх розподілять по військових частинах. Ще раз нагадаємо: строковиків у зону АТО не відправляють. Отож батькам нема чого хвилюватися з приводу чергової призовної кампанії, котра стартувала 1 жовтня і триватиме до 1 грудня.

 

Як зазначив в. о. обласного військового комісара полковник Юрій Верановський, загалом з Прикарпаття заплановано призвати 355 юнаків. Вони служитимуть у сухопутних військах, частинах центрального підпорядкування (у наших хлопців є шанс потрапити і в Президентський полк), ВДВ, повітряних та військово-морських силах. Привертає увагу той факт, що майже третину із зазначеної кількості призовників потребує Нацгвардія — аж 130 осіб. 

Тим часом триває відбір кандидатів на контрактну службу. З початку року на неї зголосилися вже 677 прикарпатців, більшість з яких служитиме в 10-й гірсько–штурмовій бригаді, розташованій у Коломиї. Зауважимо, що охочих стати контрактниками стає дедалі більше. Зрештою, це не дивно з огляду на постійне збільшення грошового забезпечення для військовослужбовців цієї категорії. Зокрема, з минулого року на 800 грн. підвищено платню для командних посад сержантів. із березня цього року впроваджено преміювання особового складу чергових підрозділів ракетних військ і артилерії в розмірі 1,3 тис. грн. щомісячно, а з квітня — щомісячну надбавку, яка становить близько 2,5 тис. грн. для особового складу Сил спеціальних операцій. У серпні підвищили на суму від 1000 до 2000 грн. грошове утримання рядового, сержантського та старшинського складу ВДВ і морської піхоти. Крім того, збільшено доплату бійцям, котрі воюють в АТО: на першій лінії зіткнення ця сума становить до 10 тис. грн., на другій лінії — до 4,5 тис. грн. Таким чином, військовослужбовці на першій лінії вже з вересня мають отримувати: рядові — близько 18 тис. грн., сержантський (старшинський) склад — близько 20 тис. грн.

Нагадаємо, що загалом контракти укладають на термін від трьох років. Хоча є й піврічні контракти для тих осіб, котрі вже побували в зоні АТО. Юрій Володимирович згадав з цього приводу викладача Бурштинського коледжу Віталія Вільчака, котрий підписав такий контракт на час канікул і за цей час встиг як набути нову військову спеціальність — командира бойової машини, так і повоювати, а з 1 вересня повернувся до викладацької діяльності.

До речі, на контрактну службу в бойові частини переходять й деякі працівники військкоматів. Додамо, що більшість з них побувала в зоні АТО. Якщо говорити про цифри, то 170 працівників військових комісаріатів області виконували там певні завдання, з них 150 — безпосередньо на першій лінії зіткнення.

Мені подобаєтьсяіншого користувача це сподобалося


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Ще б нормальні дороги...

13:02 19 жовтня 2017 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Армія потребує нас

10:47 12 жовтня 2017 року|Ігор НИКОРОВИЧ

Пріоритет — чисте довкілля

10:01 12 жовтня 2017 року|Василь МОРОЗ

Важко писати про Вишиванюка в минулому часі...

09:58 12 жовтня 2017 року|Тамара ЛЕЙБЮК. Заслужений журналіст України, упорядник видання «Його сади рясніють врожаями».

Як Різдво і Великдень

09:52 12 жовтня 2017 року|Оксана ПРОЦЮК

Задля контролю...

09:59 10 жовтня 2017 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

ДЕРЖАВНИЦЬКИЙ КРОК

09:55 10 жовтня 2017 року|Оксана ПРОЦЮК