Суспільство:В номер
25 лютого 2014 року.

Роман Гурик з «небесної сотні»

З одним із героїв Майдану прийшли попрощатися десятки тисяч іванофранківців

Ольга МОНЧУК

Вчора, 24 лютого, в Івано-Франківську поховали героя України, «небесного воїна» 19-річного Романа Гурика, життя якого обірвалося в Києві 20 лютого від кулі снайпера. Попрощатися з ним прийшло все місто. Такого велелюдного похорону в Івано-Франківську давно не було. Люди не стримували своїх сліз, сумували разом із родиною, яка втратила найдорожче — сина.

З Народного дому «Просвіта», де впродовж кількох днів іванофранківці прощалися із загиблим юнаком, труну з тілом Романа Гурика принесли під адміністративну будівлю на вулиці Грушевського, студенти обривали пелюстки квітів, устеляючи ними шлях герою. Гімн «Небесної сотні» «Пливе кача» лунав упродовж всієї похоронної процесії. Було море сліз... Місто паралізував смуток... Роман Гурик у вишитій сорочці, загорнутий двома прапорами — повстанським та державним, неначе спить. Духовенство на чолі з митрополитом Івано-Франківської єпархії Української Греко-Католицької Церкви Володимиром Війтишином відправило панахиду. По її закінченні багатотисячна процесія вигукувала: «Герой!», «Герої не вмирають!». Із цими словами тіло юнака понесли до катедрального собору, де відбулася поминальна Служба Божа.

Далі похоронна процесія, яка складалася із кільканадцятьох тисяч людей, попрямувала вулицею Мазепи до Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, де навчався юнак. Молодь скандувала: «Честь і слава героям Станіслава!», «Честь і слава Гурику Роману!», «Україна — понад усе!». «Слава «Небесній сотні!»... Альма-матер зустріла свого героя тисячами лампадок, котрі студенти тримали в руках. Наступна зупинка — меморіальний сквер, в якому й поховали Романа, поруч із іншими галицькими героями — січовими стрільцями.


— Я хочу, щоб усі почули, за що полягла наша дитина, — наголосив батько Романа Гурика Ігор. — Він поїхав до Києва, щоб зробити нашу Україну світлою, щоб в Україні панувало добро, не було зла, щоб люди одне одного поважали і щоб ніколи не йшли одне на одного зі зброєю. Тільки заради цього він поїхав до Києва і там зложив свою голову за нас з вами, за нашу вільну Україну.
Міський голова Івано-Франківська, виступаючи перед багатотисячною громадою, розповів про рішення міської влади, одноголосно підтримані активістами Майдану. Нову вулицю Проектну, яка йде від вулиці Мазепи до Південного бульвару, назвуть іменем Романа Гурика. Площу перед «білим домом» також перейменують на площу Героїв Майдану.

Мені подобається2 інші це подобається


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

В умовах викликів та обмежених повноважень

13:19 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Карпати» отримали міжнародний екологічний сертифікат

13:18 13 грудня 2018 року|Дмитро ЛУКАНЬ. Начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища, пожежної безпеки та цивільного захисту ВО «Карпати».

Прикарпатська сигара

13:03 13 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

«Алло, мамо, я на уроці»,

11:47 13 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Літопис громад Прикарпаття

11:44 13 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Велике очікування

11:40 13 грудня 2018 року|Василь МОРОЗ

Зберегти єдність позицій

09:29 13 грудня 2018 року

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК