Суспільство:Актуально
12 серпня 2014 року.

«Прикарпаття» й досі без броні

А тим часом «військову техніку» 5-го батальйону вже пора повертати школярам

Василь МОРОЗ.

Особовий склад 5-го батальйону територіальної оборони «Прикарпаття» й досі не одержав обіцяні ще місяць тому бронетранспортери і бойові машини піхоти. Вся «військова техніка», яка є в розпорядженні майже півтисячі бійців та командирів підрозділу, — це й далі ті самі два десятки «Шкільних автобусів» жовтого кольору, в яких вони прибули на передову. Ці транспортні засоби служать для терористів яскравими орієнтирами-мішенями й не захищають від куль. На івано-Франківщині збирають кошти, щоби придбати для свого БТО хоч один «бетеер», який коштує 100 тис. грн., чи пару-другу позашляховиків. А тим часом військові склади в Україні переповнені десятками тисяч БТР і БМП. Хоча, правда, ті машини й мають сякі-такі неполадки, все ж кожна з них  потребує не більше 10—15 тисяч гривень для ремонту і введення в експлуатацію. Чому ж їх і досі ніхто не готує до бою й не передає військам?
Про такий парадокс, що склався через недолугість чи шкідництво інтендантів з Міноборони, прикарпатським журналістам повідав депутат обласної ради, співголова Координаційного центру швидкого реагування при Раді оборони області Юрій Романюк на брифінгу за результатами зустрічі керівників держави з активістами волонтерського руху за належне матеріально-технічне забезпечення сил АТО, про яку ми повідомляли в попередньому числі «Галичини». За словами Ю. Романюка, під час того діалогу він особисто звернувся до Президента Петра Порошенка й міністра оборони Валерія Гелетея з проханням посприяти в поверненні прикарпатським школярам належного їм транспорту, тимчасово забраного в них для потреб «Прикарпаття», оскільки не за горами новий навчальний рік. А 5-й БТО пора нарешті забезпечити відповідними бойовими машинами. Власне, як запевнив Ю. Романюк керівника держави, волонтери регіону готові власними силами й коштами відремонтувати 10—20 одиниць зі згадуваної бронетехніки, яка перебуває в неробочому стані. Питання лише за тим, щоби передати її активістам...
Ю. Романюк також поінформував ЗМі, що вже освоєно близько двох мільйонів гривень, які надійшли на рахунок «Благодійного фонду оборони Прикарпаття» — тобто на таку суму надано допомоги нашим краянам, які служать у зоні АТО. Зокрема, до тих 360 кевларових шоломів, які відправили туди раніше, додалося ще понад 200, остання партія з яких вирушила на схід наприкінці минулого тижня. За якихось півмісяця, висловив сподівання пан Юрій, питання забезпечення шоломами прикарпатських військовиків, які служать на сході, буде остаточно вирішено. інша річ, що триває третя хвиля мобілізації, в зону АТО збирається вирушити батальйон «івано-Франківськ», ще кілька взводів резервістів, призваних недавно до війська, навчаються на полігонах сусідніх областейѕ Тому збір коштів триває, й заспокоюватися на досягнутому волонтери не збираються.
Як наголосив депутат обласної ради, вагомим здобутком недавнього діалогу з громадськими активістами «у верхах» стало й те, що вдалося донести до Президента нагальну необхідність здійснення, здавалось би, формальної процедури, яка, проте, має чимале значення і на яку, виявляється, й досі чекає увесь 40-тисячний корпус сил АТО. Бійцям АТО першого ж дня їхнього прибуття на місце дислокації підрозділу, в якому служитимуть, робитимуть відповідну позначку у військовому квитку як учасникам бойових дій.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

В умовах викликів та обмежених повноважень

13:19 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Карпати» отримали міжнародний екологічний сертифікат

13:18 13 грудня 2018 року|Дмитро ЛУКАНЬ. Начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища, пожежної безпеки та цивільного захисту ВО «Карпати».

Прикарпатська сигара

13:03 13 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

«Алло, мамо, я на уроці»,

11:47 13 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Літопис громад Прикарпаття

11:44 13 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Велике очікування

11:40 13 грудня 2018 року|Василь МОРОЗ

Зберегти єдність позицій

09:29 13 грудня 2018 року

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК