Суспільство:Духовність
08 березня 2018 року.

«Предивне торжество...»

На Івано-Франківщині вперше за останні три десятиліття відбулася хіротонія на єпископа УАПЦ

Марія СМЕРЕКА

Як «Галичина» вже повідомляла, на Івано-Франківщині побував Предстоятель УАПЦ Блаженнійший Макарій, митрополит Київський і всієї України, щоби звершити хіротонію в єпископа архімандрита Павла (Мисака), намісника Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря. Парафіяни Свято-Покровського кафедрального собору Івано-Франківської єпархії УАПЦ не раз були свідками хіротоній в сан диякона і священика випускників духовних шкіл — семінарії та академії, але хіротонія в єпископа в соборі відбулася вперше за 28 років від часу Третього відродження УАПЦ на Івано-Франківщині. Тож з нагоди такої знаменної події до собору прибуло багато священнослужителів, мирян та духовних дітей архімандрита Павла. 

Митрополит Галицький Андрій зачитав рішення Архієрейського собору та Патріаршої Ради від 30.01.2018 року про призначення архімандрита Павла єпископом Коломийським, вікарієм Івано-Франківської єпархії УАПЦ. Потім відповідно до Чину наречення архімандрит Павло вголос зачитав сповідування віри, в якому йшлося про те, як ставленик в єпископа вірує, як визнає Пресвяту Тройцю та як виконуватиме канони святих апостолів і святих отців та Передання й установлення Церкви.

Його Блаженство кир Макарій у співслужінні митрополита Галицького Андрія, єпископа Тернопільського Тихона і єпископа Донецького і Слов’янського Савви очолив відправу святкової Божественної Літургії, на якій після співу «Трисвятого» відбулася хіротонія архімандрита Павла в єпископа.

На запричасному проповідь виголосив преосвященний Тихон, єпископ Тернопільський. По завершенні Божественної Літургії Блаженнійший Макарій благословив новопоставленому єпископу Павлу архієрейську рясу, панагію, мантію, клобук і вервицю, а також вручив йому архіпастирський жезл як символ духовної влади та опори в майбутньому служінні, наголосивши, що жезл цей є не лише символом влади, а й смирення та надії на Божу допомогу, та щиро побажав, щоб «у всіх своїх помислах і вчинках він став достойним духовним сином митрополита Галицького Андрія, жив у правді, чистоті, вірі і молитві. Адже благодать Божа сходить не за розум і не за здібності, а за щирі, від чистого серця молитви».

«В одній з молитов у день свята Стрітення Господнього є слова: «нині — предивне торжество...», і направду для нашої єпархії, для усіх тут присутніх людей і для всієї УАПЦ загалом сьогодні подвійне торжество. Бо чи міг би хтось 30 років тому сказати, що в цих стінах звучатиме «аксіос» і відбуватиметься хіротонія в єпископа, але що неможливе у людей, те можливе у Бога, — з такими словами звернувся до присутніх на торжествах митрополит Галицький Андрій. — Сьогодні сім’ю архієреїв УАПЦ поповнює єпископ Коломийський Павло, якого багато хто із тут присутніх знає як намісника Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря, щирого молитвеника та чуйного наставника, а віднині — і як єпископа...».

Направду довго чекав Спаситель наш ісус Христос допоки покликав єпископа Павла на архіпастирське служіння, випробовуючи майбутнього пастиря своєї Церкви на різних стежках земного життя. Митрополит Андрій коротко розповів присутнім про життєвий шлях архімандрита Павла. Після здобуття середньої освіти архімандрит Павло (в миру — Мисак Петро Миколайович) у 1989 році вступив до Одеської духовної семінарії, під час навчання в якій ніс послух старшого іподиякона в Олександрійському подвір’ї м. Одеси при преосвященнійшому Феодорі (Хорефтакісу), єпископі Киринейському, екзархові Олександрійського Патріарха, який у 1992 році звершив над ним хіротесію в читця. Упродовж 1993—1994 рр. працював викладачем Волинської духовної семінарії, з 1997-го по 2002-й — викладачем в івано-Франківській духовній семінарії, у 2002—2007 рр. доглядав за хворою матір’ю, відвідуючи в цей час Спасо-Преображенський Угорницький чоловічий монастир як трудівник. У 2008 році його зачислено послушником монастиря, 24 березня 2012-го — пострижено в чернецтво з іменем Павло, він смиренно пройшов ступені ієродиякона, ієромонаха, благочинного, намісника, а 4 грудня 2016 року возведений у сан архімандрита Угорницького монастиря.

У своєму пастирському слові-благословенні нововисвяченому єпископові Павлу владика Андрій нагадав слова Спасителя «Без Мене нічого не можете зробити», мовивши: «Завжди просіть у Бога благословення, чи то в церкві, чи в помешканні. Якщо ваші молитви будуть щирими, а дії — послідовними, то Він обов’язково вислухає й зійде на вас благословення Спасителя».

У подячному слові нововисвячений єпископ Павло подякував Предстоятелеві УАПЦ Блаженнійшому Макарію, високопреосвященнійшому митрополитові Галицькому Андрію, преосвященним владикам Тихону і Савві, численному духовенству та мирянам за молитви, подарував митрополитові Макарію ікону «Угорницької Матері Божої» та запросив Його Блаженство очолити святкову Божественну Літургію з нагоди 15-ліття Спасо-Преображенського Угорницького чоловічого монастиря, яке відзначатимуть 19 серпня цього року, та надати своє первосвятительське благословення братії обителі.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Томос поховає «русскій міра»

11:31 17 жовтня 2018 року|Роман ІВАСІВ.

Система продемонструвала недоліки і неточності

10:48 12 жовтня 2018 року|Олег БАСОК.

Коломия може розірвати угоду з «AВE»

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Робота для першого заступника

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ.

У Петранці кір спадає

10:46 12 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН.

Якщо стипендії не вистачає…

10:45 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Депутати стали в оборону станції Снятин

10:43 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

З-під крила «Галичини»

14:00 11 жовтня 2018 року|Василь МОРОЗ