Суспільство:Трагедії
10 липня 2018 року.

Падіння з балкона закінчилося смертю

Ярема СРІБНАК

У лікарні померла 87-річна жителька Івано-Франківська, яка впала з балкона третього поверху. Зранку 5 липня вона вийшла на балкон, щоб полити квіти, коли його частина саме там, де стояла жінка, обвалилася. Разом з уламками потерпіла полетіла донизу і впала на балкон другого поверху. Її забрали до лікарні з переломом ноги, травмами голови, грудної клітки, зокрема переломами ребер. Як з’ясувалося, у жінки була пробита легеня і виникла внутрішня кровотеча. Лікарям, на жаль, не вдалося врятувати їй життя. Як повідомляють деякі інтернет-джерела, поховали жінку на її 87-й день народження.

Будинок, де сталася ця трагедія, розташований у самому центрі Івано-Франківська, на вул. Січових стрільців, №16. Це старовинна, ще австрійської побудови, споруда, яка становить певну історичну цінність і відома під назвою «Палац єгеря». Проте будинок давно потребує ремонту. Скажімо, не так давно в ньому виникла загроза падіння сходової клітки. Проте фактично жодних ремонтних і реставраційних робіт не ведуть. Знову ж таки, за інформацією інтернет-ресурсів, існує певне непорозуміння, навіть конфлікт між міськвиконкомом і компанією, на балансі якої перебуває будинок, з одного боку, і його мешканцями — з другого. Кожна зі сторін має, так би мовити, свою правду. Зокрема від людей вимагають, щоби вони взяли на себе частину витрат, пов’язаних з ремонтом. В інтернеті є коментар керівника компанії, який зазначає, що в Законі України «Про комунальні послуги» конкретно зазначено про солідарну фінансову відповідальність мешканців будинку. Він також вказував, що кілька разів намагався провести збори, але зустрічі з мешканцями щоразу закінчувалися сварками. 

Тим часом мешканці «Палацу єгеря», в якому, за деякими даними, проживає 10 родин, стверджують, що їм просто неможливо винайти відповідні кошти, бо ж йдеться про дуже великі гроші. Люди вважають, що їх будинок намагаються довести до руйнації. Авжеж, це надзвичайно вигідне місце для нової забудови. Зрештою, наразі із ситуацією розбиратимуться правоохоронні органи. Адже за фактом загибелі жінки порушено кримінальне провадження вже за ч. 2 ст. 367 ККУ — службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки. Санкції цієї статті передбачають від двох до п’яти років позбавлення волі.

Зазначимо, що обвали балконів в Івано-Франківську не рідкість. Цього року, наприклад, такий випадок стався на розі вулиць Чорновола і Гординського. Дещо раніше обвалився балкон на розі вулиць Грюнвальдської і Гаркуші. Тоді обійшлося без потерпілих. Але автор цих рядків пригадує випадок, котрий, якщо не помиляюся, стався наприкінці минулого століття, коли в районі Привокзальної площі також упала частина балкона разом із 19-річною жінкою. Потерпіла зламала ногу, але найгірше, що молода жінка була вагітна... 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Томос поховає «русскій міра»

11:31 17 жовтня 2018 року|Роман ІВАСІВ.

Система продемонструвала недоліки і неточності

10:48 12 жовтня 2018 року|Олег БАСОК.

Коломия може розірвати угоду з «AВE»

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Робота для першого заступника

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ.

У Петранці кір спадає

10:46 12 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН.

Якщо стипендії не вистачає…

10:45 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Депутати стали в оборону станції Снятин

10:43 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

З-під крила «Галичини»

14:00 11 жовтня 2018 року|Василь МОРОЗ