Суспільство:Ситуація
13 вересня 2018 року.

Обіцяне належить виконувати

Капелан «Залізняк»: Коли ж нарешті наша влада навчиться шанувати простих людей?!

Роман ІВАСІВ

Від понеділка під адміністративним будинком в Івано-Франківську і всередині нього триває акція жителів сіл Гуцульщини, яких пов’язала дорога «Делятин – Яблунів». Люди вимагають обіцяних владою коштів на завершення ремонту цього скандального автошляху. Протестувальники налаштовані рішуче: вперше з 2014 року громадські активісти ночують у «білій хаті» й кажуть, що в разі невиконання обіцянок, які їм дала влада ще раніше, перекриють вулиці в обласному центрі і скличуть новий Майдан...

– Дорога «Яблунів – Делятин» не бачила капітального ремонту, напевно, більше 30 років, – розповідає духовний наставник і лідер громадських активістів священик і фронтовий капелан Микола Мединський-«Залізняк». – Останнім часом вона набула жахливого стану. А обіцянки представників влади – і попередні, й недавні, – що дорогу ось-ось буде облаштовано, так і зостались обіцянками (за винятком дрібних ділянок у Заріччі та в напрямку Білих Ослав, відремонтованих 2015–2016 рр.). Врешті-решт це набридло громадам сіл, які «мають щастя» бути поєднаними цією дорогою. Тому їхні активісти: фронтовики, капелани, волонтери, небайдужі громадяни вирішили допомогти чиновникам її відремонтувати. Я приєднувався і до минулих акцій, хоч фронтові й громадські справи забирали багато часу, тому моя участь була епізодичною. Але коли за півроку на згадуваній дорозі три рази «полетіла» ходова автомобіля, який подарували волонтери, щоб я допомагав нашим бійцям на фронті, то й у мене вже терпець урвався!.. 

Нагадаю, що у червні цього року протягом одинадцяти днів у Делятині й Стопчатові жителі сіл Заріччя, Чорний Потік, Білі Ослави, Чорні Ослави, Баня-Березів, Верхній Березів, Нижній Березів, Стопчатів, Акрешори, Текуча блокували трасу Н-09 Львів – Мукачево. Люди вимагали давно обіцяного ремонту дороги «Делятин – Яблунів». і тоді ж, 11 червня, голова облдержадміністрації Олег Гончарук на нараді в ОДА з цього приводу пообіцяв знайти 40 мільйонів гривень на ремонт дороги «Делятин – Яблунів». Але...

Ще особисто мене обурюють спекуляції у ЗМІ про акцію наших громадян в обласному адміністративному будинку. Мовляв, ми вдалися до такого протесту на замовлення певних народних депутатів і з прицілом на наступні вибори. Та мало хто звертає увагу на саму дорогу й вболіває за простих людей, які живуть у селах обабіч неї! Хочу сказати «доброзичливцям», які намагаються перевести господарчо-суспільну проблему в політичне русло, що коли ми лише починали акцію, я наголосив усім: ніяких політичних прапорів, ніяких політичних гасел! А хто хоче прив’язати нас до будь-якого депутата чи олігарха, то я особисто можу посадити його в машину і провезти з Делятина до Яблунова. І поглянемо, як він після того почуватиметься. Це для здорової людини небезпечно, а що вже казати про хворих чи вагітних? Коли ж нарешті наша влада навчиться поважати простих людей?! Виконайте обіцянку – зробіть дорогу, а не чекайте на вибори!..

...Словом, поки рішення з виділенням коштів не буде ухвалено на рівні Києва, активісти чергуватимуть в ОДА. Напередодні акції «Залізняк» зламав руку, причому то доволі складний перелом, але капелан відклав операцію, щоби бути разом із протестувальниками.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Механізми боротьби з корупцією –

16:02 19 вересня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Хвиля смертей на автошляхах

16:35 18 вересня 2018 року|Григорій ВОВЧУК

Збурення не вщухає, а ширшає...

16:32 18 вересня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Мінімізувати ризики

16:22 18 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Святковий вечір на порозі невідомості,

16:14 18 вересня 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Екстреми репродуктології

15:56 18 вересня 2018 року|Роман ІВАСІВ

Як чукчі з москалями воювали...

13:57 13 вересня 2018 року|Ярема СРІБНАК

Кров за Христа

13:55 13 вересня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

У гори – за горе-туристами

13:51 13 вересня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ