Суспільство:Подія
10 липня 2018 року.

Невідворотність автокефалії

Глава УПЦ КП Патріарх Філарет разом з прочанами молився за мир в Україні та за створення Єдиної Помісної Української Православної Церкви

Роман ІВАСІВ

У день Різдва Хрестителя Господнього іоана Предтечі та вшанування пам’яті преподобних отців Іова і Феодосія Манявських на Прикарпатті пройшла Всеукраїнська патріарша проща до Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря. Архієрейську Літургію під час прощі очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Його Святості співслужили владики УПЦ КП та численне духовенство. У Богослужінні взяли участь голови обласної ради та ОДА Олександр Сич і Олег Гончарук, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, кілька тисяч вірних УПЦ КП.

 У своїй проповіді Патріарх Філарет говорив про миролюбність українців: «Наш народ ніколи не завойовував і не зазіхав на чужі землі. Українці тільки боронили свій край, захищалися від ворогів. З нами — правда, і вона переможе, бо з правдою завжди Бог. Тому ми не повинні мати ніякого сумніву в майбутній перемозі». 

Говорив Патріарх і про надання томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Нагадаємо, що у квітні цього року Верховна Рада підтримала відповідне звернення Президента до Вселенського Патріарха Варфоломія. Як зазначив глава УПЦ КП Філарет, для отримання томосу Україні залишилося пройти три відповідні процедури. Зокрема делегація Вселенського Патріарха повинна здійснити об’їзди усіх Помісних Православних Церков та поінформувати їх про свій намір. Окрім того, має відбутися Собор трьох Православних Церков України та обрання єдиного предстоятеля Української Помісної Православної Церкви. А згодом Церква зможе отримати томос. Такої ж думки й керівник інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря, з яким ми встигли коротко поговорити про розвиток ситуації, що склалася.

«На сьогодні єдиним викликом для України щодо об’єднання є супротив Росії», — підкреслив Його Святість.  і як ще одне підтвердження слів Предстоятеля УПЦ КП, вже 8 липня голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ Московського патріархату митрополит Волоколамський іларіон зазначив, що УПЦ (МП) не зверталася до Патріарха Константинопольського з проханням про автокефалію, «та все ж це прохання, ініційоване українською владою, прийнято до розгляду». На його думку, створилася виняткова ситуація, «коли прохання про автокефалію не було, а заявляється, що цю автокефалію дадутьѕ Ми не будемо просто дивитися, як розвиватимуться події, ми братимемо участь у їхньому розвитку». 

Того ж дня, у суботу, Патріарх Філарет відвідав меморіальний комплекс «Дем’янів Лаз», де відправив панахиду за жертвами комуністичного терору. Патріарх знову наголосив на важливих церковних питаннях в Україні: «Маємо провести Собор усіх трьох Церков й обрати предстоятеля для Єдиної Української Помісної Православної Церкви. Сподіваємось, що це буде ще цього року». Така рішуча позиція Його Святості на шляху до єдиної УПЦ заслуговує окремого доброго слова. Солідарність з думками Патріарха Філарета висловили чільники області й міста, які взяли участь у поминальних заходах у «Дем’яновому Лазі».


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Томос поховає «русскій міра»

11:31 17 жовтня 2018 року|Роман ІВАСІВ.

Система продемонструвала недоліки і неточності

10:48 12 жовтня 2018 року|Олег БАСОК.

Коломия може розірвати угоду з «AВE»

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Робота для першого заступника

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ.

У Петранці кір спадає

10:46 12 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН.

Якщо стипендії не вистачає…

10:45 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Депутати стали в оборону станції Снятин

10:43 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

З-під крила «Галичини»

14:00 11 жовтня 2018 року|Василь МОРОЗ