:Суспільство
10 липня 2018 року.

Народжуймо з любов’ю!

Безплатні тренінги допоможуть майбутнім мамам здолати страх перед пологами

Марія СУПРУН. Психолог Івано-Франківського міського перинатального центру.

Вагітність, пологи, народження — це найважливіші періоди в житті кожної жінки, кожної родини. Природою так закладено, що мама носить дитину дев’ять місяців, і за цей час майбутні батьки готуються до найдивовижнішої і незабутньої зустрічі у своєму житті — зустрічі з частинкою себе, своєю дитинкою. У період виношування дитини батьки багато читають про вагітність і пологи, дивляться різні телепередачі і їх захоплюють сюжети та історії про природні і безболісні пологи, про турботливу підтримку близьких і рідних у пологовому будинку. і кожна жінка хоче народжувати саме так. Допомогти ж у цьому призначені нововведення в івано-Франківському міському перинатальному центрі. Для майбутніх матерів проводять заняття з психологічної підготовки до пологів та організували школу сім’ї, відкривають сімейні пологові зали, що дозволяють батькам і родичам вільно відвідувати маму і новонароджену дитину у післяпологовому відділенні.

За час вагітності кожна жінка захоче підготуватися фізично, емоційно й інтелектуально до тих незвичайних відчуттів, які  принесе з собою народження дитини, встановити тісний емоційний зв’язок з нею, зрозуміти і полюбити її. істотно полегшити свій стан під час пологів ви зможете, користуючись спеціальною технікою розслаблення, правильного дихання та ін.

і дитина, і організм жінки, незалежно від її бажання, готуються до пологів. Але інколи ставлення до пологів як до чогось некерованого, стихійного породжує страх. До того ж жінки, як правило, упевнені у тому, що пологи є небезпечними і надзвичайно болючими.

Необхідно наперед позбутися страху та тривоги, набути упевненості в своїх силах і в позитивному результаті пологів; повірити у власні сили, довіритись своєму організму і кваліфікованій допомозі лікарів і акушерів. Якщо говорити про сутність системи психопрофілактичної підготовки вагітних до пологів, то вона полягає у здобутті вагітною знань про те, що відбувається в її організмі в кожному періоді пологів, під час переймів, при кожній потузі. і тоді страх перед невідомим зникає. Жінці стає зрозуміло і те, чому під час пологів потрібно поводитися саме так, а не інакше. Майбутня мама вчиться правильно дихати під час переймів і при потугах. Вона освоює прийоми аутотренінгу, самомасажу і знеболення переймів. Коли ж набуде всіх необхідних знань і навиків, вона зуміє контролювати своє тіло, а значить, зможе легше перенести пологи. В такий спосіб народження дитини із стихійного перетвориться на керований процес.

За статистичними даними, близько 35% жінок, що пройшли психопрофілактичну підготовку, можуть народжувати безболісно. У 65% больові відчуття значно понижені, і вони спроможні контролювати свою поведінку під час переймів. Пологи вимагають від майбутньої мами великих витрат фізичних сил. Так само виношування вагітності через зростання ваги тіла і зміну центру його ваги призводить до збільшення його навантаження на зв’язки, м’язи тазу і живота, довгі м’язи спини. А ці м’язи у жінок, як правило, не розроблені. Тому до програми підготовки до пологів внесено і комплекси фізичних вправ. Ці вправи дозволяють поступово, без напруги зміцнити м’язи і зв’язки, усунути неприємні відчуття і болі по стінках живота, обумовлені розтягуванням зв’язок, болі в поясниці — через збільшене навантаження на поперековий відділ хребта, запобігти сплющенню стопи і розвитку плоскостопості. і, звичайно ж, тренують ті групи м’язів, які беруть активну участь у пологах. 

Тренінговий цикл занять з підготовки до пологів вагітних жінок та сімейних пар складається із 5 таких занять: провісники пологів або ознаки початку пологової діяльності; перший період пологів, типи дихання, родові позиції, масаж, релаксація, моделювання поведінки партнера в перший період пологів; другий період пологів, моделювання поведінки при народженні малюка, вибір позицій; грудне вигодовування і післяпологовий період та догляд за малюком.

Психотренінги проводять психолог та акушер-гінеколог у кабінеті психологічної допомоги міського клінічного перинатального центру (вхід з вул. Сахарова). Такі заняття безплатні. Чекаємо на вас і будемо раді допомогти психологічно і фізично підготуватися вам до найважливішої зустрічі у вашому житті — новонародженої дитини. Телефонуйте: (050) 373-62-40.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Томос поховає «русскій міра»

11:31 17 жовтня 2018 року|Роман ІВАСІВ.

Система продемонструвала недоліки і неточності

10:48 12 жовтня 2018 року|Олег БАСОК.

Коломия може розірвати угоду з «AВE»

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Робота для першого заступника

10:47 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ.

У Петранці кір спадає

10:46 12 жовтня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН.

Якщо стипендії не вистачає…

10:45 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

Депутати стали в оборону станції Снятин

10:43 12 жовтня 2018 року|Микола СОКОЛІВСЬКИЙ

З-під крила «Галичини»

14:00 11 жовтня 2018 року|Василь МОРОЗ