Суспільство:Варто знати
12 вересня 2017 року.

«ЛІК» — це не лише поліграфія...

Ольга МОНЧУК

Івано-Франківській поліграфічній фірмі «ЛІК» цього року минає 25. За цей час підприємство розширило свій профіль і тепер не лише друкує ділову документацію, а й займається будівництвом та виготовленням меблів. Фірма переживала і злети і падіння, але таки втрималася на плаву. Працівники наголошують, що це заслуга її незмінного керівника Василя Луціва.

На годиннику — 9.30, а у фірмі кипить робота, працюють офсетні машини та інше обладнання. На порозі мене зустрічає директор підприємства. Одразу ж влаштовує  екскурсію. Починає з виробничого цеху, показує ще «теплу» одну з місцевих газет, у ній — публікація про дует «Гламурчик» з Івано-Франківська, який пройшов до фіналу національного відбору «Дитячого Євробачення». Як виявилося, учасник гурту Василь Сіреджук — онук пана Василя. Газету з таким повідомленням друкувати вдвоє приємніше, зізнається п. Луців.

Ідемо далі, піднімаємося на другий поверх, заходимо в магазин. Тут можна придбати шкільне приладдя, все для бухгалтерського обліку і навіть іграшки. «Дуже часто з мамами приходять діти, тож ми підготували товар для будь-якого покупця», — пояснює Василь Іванович. 

У 90-х роках головним напрямом роботи підприємства було друкування ділової документації: журналів з техніки безпеки, звітів, книг бухгалтерського обліку, різноманітних бланків тощо. Фірма була першою в області в цій галузі, адже, за словами 

В. Луціва, районні та обласні друкарні не могли швидко переорієнтуватися на цю справу через застаріле обладнання. «Поки виготовиш кліше, бланк уже змінюють, треба було переходити на комп’ютерну технологію, — розповідає керівник фірми. — і ми одні з перших зробили це та друкували все те, що потрібно установам для ведення господарсько-звітної діяльності».

Сьогодні одним із найбільших замовників підприємства є фірма «Електролюкс» — вже четвертий рік «ЛіК» друкує інструкції з експлуатації її техніки. «Це дуже відповідальна робота, бо тут має бути відповідна якість і потрібно вкластися у визначені терміни», — зауважує директор.

«ЛІК» — це абревіатура слів «Лист. інформація. Комп’ютер», і вона дуже точно характеризує головний напрям роботи підприємства. Розвиток інформаційних технологій вносить корективи і в бізнес. Оскільки чимраз більше підприємств та установ переходить на ведення документації в електронній формі, фірмі доводиться шукати додаткові можливості, щоб триматися на плаву. Тож окрім поліграфії, підприємство займається будівництвом, виробництвом меблів, канцтоварів, а також видає книжки та друкує газети і журнали. «Маємо свій цех з виробництва меблів. Здебільшого виготовляємо офісні меблі, — розповідає В. Луців, — маємо великі замовлення від обласної лікарні, управління поліції тощо. Рятуємося як можемо. Сьогодні на самій поліграфії далеко не заїдеш». 

Щодо видавничої діяльності фірми, то саме в «ЛіКу» вийшло друком чимало книжок про Прикарпаття, а також зібрання творів Леся Мартовича, «Дороги, які нас обирають» Романа Фабрики та багато інших. «Якось ми провели акцію «Купи прикарпатський щоденник» — вирішили друкувати зошити, альбоми, щоденники, блокноти з місцевими краєвидами. В її рамках розігрували шкільне приладдя серед школярів області. і нині випускаємо блокноти із зображенням будівлі івано-франківської ратуші, Карпат тощо. Так пропагуємо та рекламуємо наш рідний край», — наголошує пан Василь.  

Всю продукцію цього поліграфічного підприємства можна придбати у його власних торгових точках — їх є 12, вони розташовані в обласному центрі, а також у Коломиї, Косові, Городенці, Богородчанах, Тлумачі, Калуші, Рожнятові, Тисмениці. Їх об’єднує спільна назва — «Світ друку». Втім, є один виняток з правила — магазин «ЛіК» в Богородчанах називається «Візит».     

Сьогодні у фірмі працює близько 60 людей. 2001 року В. Луців став переможцем всеукраїнського конкурсу на звання «Найкращий роботодавець року» серед підприємств з чисельністю працівників до 100 осіб.

Виживати нелегко. За словами Василя Луціва, торік депутати Івано-Франківської міської ради прийняли рішення щодо підвищення вчетверо плати за землю для підприємств, які мають державний акт на право постійного користування землею. А це переважно стосується виробничих підприємств, яких у місті не так уже й багато. «Замість того, щоб підвищити людям заробітну плату, мусимо платити податок. Якби це було за кордоном, люди б уже давно протестували. А наш народ терпить і чекає кращих часів. Проблема дуже серйозна: коли ми не підвищимо людям заробітну плату, вони повиїжджають за кордон. Якщо влада не змінить ставлення до виробничих підприємств, то ситуація буде дуже критичною, а особливо — з кадрами», — констатує мій співрозмовник.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Мама прив’язала дітей ланцюгом...

16:22 17 липня 2018 року|Ярема СРІБНАК

«Ліпше віддайте сумочку...»

16:20 17 липня 2018 року|Ярема СРІБНАК

Ті, хто розчищає вітровали,

16:01 17 липня 2018 року|Мар’яна ОПІРСЬКА

Коломийська ОТГ: за 2 кроки до утворення

13:06 17 липня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Почекальня — не автостанція

10:37 17 липня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

З піснею проти раку

13:54 12 липня 2018 року