:Суспільство
13 вересня 2018 року.

Кров за Христа

Ігор НИКОРОВИЧ

Мабуть, нею можна заповнити всі найбільші ріки сучасного світу – кров’ю, пролитою за віру протягом тисячоліть, відколи існує християнство й триває переслідування його послідовників. Так, бо переслідування християн набирає все більшої сили. Скажімо, в Нігерії з початку цього року кочівники-мусульмани з племені фулані вбили близько шести тисяч сповідників віри Христової — переважно жінок і дітей. 

Неповних п’ять місяців тому ми вже писали на цю тему. Найстрашніше, що відтоді назбиралося стільки нової інформації, фактично з одного джерела – сайта «Католицький оглядач», що нею можна заповнити кілька примірників нашої газети. Число нових мучеників-християн зростає майже з кожним днем. 

Найбільший розгул сатанинських сил відбувся під час Великодніх свят і після них. Наприклад, у Пакистані наступного дня після Пасхи ісламісти розстріляли католицьку родину з чотирьох осіб. Через кілька днів напали на одну з християнських церков у цій країні. Коли люди виходили з храму після Літургії, невідомі злочинці відкрили по них вогонь. У результаті – двоє вбитих і восьмеро поранених. В іншому місті Пакистану мусульманин намагався спалити свою наречену-християнку, обливши її легкозаймистою речовиною, бо вона, мовляв, відмовилася переходити в іслам. На момент, коли ми отримали цю інформацію, дівчина, терплячи страшний біль, перебувала в лікарні. 

Після Великодня протягом якогось тижня вбили двох священиків у Мексиці. В Єгипті, в містечку неподалік Каїру, знайшли зі слідами насильницької смерті місцевого єпископа. В Конго застрелили священика, коли він виходив із церкви після богослужіння. Так само вбили і священика на Філіппінах. Але, як уже зазначали, загроза існує і для простих християн, котрі з ризиком для життя сповідують справжню віру. І згадуємо ще одну африканську державу – ЦАР, де в одному з міст ісламісти напали на церкву під час Літургії. Спершу відкрили вогонь з вогнепальної зброї, а потім почали закидати церкву гранатами – 15 людей загинуло на місці, десятки поранено.

В індії переслідування християн взагалі набуло ледь не державного масштабу. Напади на храми, вбивства, фізичне знущання, в тому числі й гвалтування монахинь там не рідкість. Недавно індійські християни після богослужіння влаштували 12-мильний ланцюг протесту проти такого ставлення до християнської спільноти, проти їх переслідувань на державному рівні. Так само в Туреччині, на території, де колись процвітало християнство, можна поплатитися за його сповідування. Зокрема, 21 місяць провів у в’язниці за звинуваченням у «християнізації» американський пастор. Питання про його визволення вирішували на найвищому рівні, в тому числі в переговорах брав участь президент США Дональд Трамп. Пастора випустили з тюрми, проте він має перебувати під домашніми арештом в помешканні, в якому проживав у Туреччині. Та слід повчитися у керманича США. Відомо, що він сповідує християнські традиції, хоча, можливо, в цьому разі просто заступився за громадянина своєї країни. Коротше кажучи, у відповідь на арешт пастора було накладено санкції на двох турецьких міністрів.

Але навіть у так званих християнських країнах маємо факти паплюження віри через новітні «гендерні» віяння. Зокрема, у Великобританії звільнили з посади капелана університету католицького священика тільки за те, що він провів молитву на вервечці як акт каяття за проведення в його місті параду гомосексуалістів та «фламінго». У цій же країні спеціалістові, котрий виступив проти так званої «гендерної» політики, зазначаючи, що стать потрібно визначати біологічно та генетично, відмовили в посаді, хоча в її фаховому рівні ніхто не сумнівався. 

До речі, щось подібне почало творитися і в Україні. Про це писатимемо пізніше. Хоча все ж зроблю одне зауваження. У державі – розгул злочинності, триває війна, а значна кількість фізично розвинутих, добре озброєних силовиків охороняє в Києві так званий Марш рівності...

Та наразі подякуймо Богові, що живемо в країні, де поки що можна безперешкодно сповідувати свою віру. Але цього замало. Якщо не фізично, матеріально, то хоча б духовно підтримуймо молитвою наших братів у Христі, незалежно від раси, кольору шкіри, розрізу очей тощо. І будьмо на сторожі, щоби і в нашій країні з часом не запанували ті тенденції, бо, схоже, такі спроби вже маємо...


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Механізми боротьби з корупцією –

16:02 19 вересня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Хвиля смертей на автошляхах

16:35 18 вересня 2018 року|Григорій ВОВЧУК

Збурення не вщухає, а ширшає...

16:32 18 вересня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Мінімізувати ризики

16:22 18 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Святковий вечір на порозі невідомості,

16:14 18 вересня 2018 року|Микола ПЕТРИЧУК

Екстреми репродуктології

15:56 18 вересня 2018 року|Роман ІВАСІВ

Як чукчі з москалями воювали...

13:57 13 вересня 2018 року|Ярема СРІБНАК

У гори – за горе-туристами

13:51 13 вересня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

На підтанцьовках в олігархів

13:36 13 вересня 2018 року|Віктор МЕЛЬНИЧЕНКО