:Суспільство
07 листопада 2018 року.

Коли громада і влада діють спільно…

Євген МЕЛЬНИЧУК. Член спілки журналістів України.

Якось із депутатом обласної ради, заступником голови ОДА Богданом Кобилянським поїхали з Івано-Франківська до села Росохача на Городенківщині –  а то майже 90 км. Цей автошлях нині в доволі доброму стані, оскільки свого часу тут належно попрацювали дорожники… Та все ж чимало говорили про перспективи ремонту та будівництва й інших доріг у районі.
У розмовах швидко минав час. А ще коротали його у спогадах, оскільки ми обидва родом з Городенківщини, майже із сусідніх сіл. Тож мали що згадати. Свого часу добре співпрацювали, перебуваючи на різних посадах в органах влади, хоча складалося так, що були і політичними опонентами. Нас поєднувала синівська любов до рідного краю. Села, які люди полюбляють називати Гвіздецькою зоною, фактично не мають меж. Кілька хвилин – і ти вже переїхав чи перейшов в інше село. Споглядання рідних краєвидів, знайомих вуличок, стежин понад річкою Чорнявою мовби повертали у пору дитинства та юності.
Підібравши у Винограді сільського голову Михайла Гоблика і директора школи Василя Фурика, завели мову про відновлення інфраструктури цього села. Її, до речі, вдалося значно змінити на краще завдяки якраз і сприянню Б. Кобилянського як депутата обласної ради. Зроблено чимало і щодо впорядкування території, і з відновлення та реконструкції об’єктів соціально-культурного призначення.
Розмова у тому ж дусі тривала і з сільським головою Острівця Михайлом Юрчишиним та директором школи в цьому селі Володимиром Гросевичем. Долучився до обговорення питань співпраці із депутатом обласної ради і росохацький сільський голова Михайло Федорів. Місцева громада за сприяння Б. Кобилянського багато зробила і для розвитку місцевої школи, дитячих садків, закладів культури й загалом інфраструктурного розвитку.
Зрозуміло, що новий приїзд представника області – це нові плани і нові прохання. З представниками місцевих громад спілкувалися і голова Городенківської районної ради Іван Мандич, і перший заступник голови райдержадміністрації Ярослав Левкун. Чимало шляхів вирішення наболілих проблем запропонувала і керівниця народного аматорського колективу «Берегиня» Марія Микитчук. Її, без перебільшення, можна назвати саме берегинею культури всієї Городенківщини.
А вже потім відбулося дійство, заради якого ми й їхали до Росохача: відкриття спортивного майданчика зі штучним покриттям. Саме завдяки наполегливості Б. Кобилянського й постав цей об’єкт вартістю (з усіма іншими допоміжними видами робіт) 1,5 млн. гривень. Освятив його о. Юрій Обух. Було ще багато вітань від гостей, спортивних подарунків. Особливої святковості додавали виступи учнів місцевої школи та учасників того ж таки ансамблю «Берегиня». Також відбувся символічний матч між командою влади і місцевими ветеранами футболу. День щемливих спогадів та добрих справ добігав завершення. Дорогою до Івано-Франківська завітали ще й у рідне село Кобилянського – Вікно, де він поцікавився ремонтом дороги у центрі…
Коли громада і влада спільно беруться за справу, коли слова дотримуються депутати, пам’ятаючи що у цьому житті, на цій землі, для цього краю, де ти народився, навіть маленька справа не є символічною, поступ неодмінно настане. За таким принципом і працює депутат обласної ради Богдан Кобилянський.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

В умовах викликів та обмежених повноважень

13:19 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Карпати» отримали міжнародний екологічний сертифікат

13:18 13 грудня 2018 року|Дмитро ЛУКАНЬ. Начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища, пожежної безпеки та цивільного захисту ВО «Карпати».

Прикарпатська сигара

13:03 13 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

«Алло, мамо, я на уроці»,

11:47 13 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Літопис громад Прикарпаття

11:44 13 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Велике очікування

11:40 13 грудня 2018 року|Василь МОРОЗ

Зберегти єдність позицій

09:29 13 грудня 2018 року

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК