Суспільство:Зустрічі
04 січня 2018 року.

Ярмарок милосердя

У Брошневі-Осаді на Рожнятівщині реалізували благочинний проект

До Різдва Христового за григоріанським календарем — 25 грудня — на центральній площі перед Народним домом Брошнева-Осади на Рожнятівщині відбулося яскраве духовне дійство. Запалювання вогнів новорічної ялинки стало не лише символом народження Ісуса, а й дало старт благодійній акції об’єднаної територіальної громади (входять селище Брошнів-Осада і села Криховичі та Кадобна), яку можна образно означити «ярмарком милосердя».

Ще до свята жителі селища могли спостерігати і здогадуватися, що ж то за торгове містечко під покровом храму Святого Вознесіння Господнього УГКЦ зросло просто неба — з цікавими і зручними ятками для дорослих і юних продавців, з дашками, закосиченими смерековими китицями, святковим освітленням та дерев’яними столами і лавами для частування покупців тощо.

Назарій ІВАНІВ, голова Брошнів-Осадської ОТГ, депутат Івано-Франківської обласної ради:

— Ідея реалізувати проект «ярмарку милосердя» виникла і запала не лише в голову, а й у душу та серце після щонайперше спілкування з дружиною і родиною, а також з друзями, колегами тощо. і відтак за підтримки меценатів починаючи від таких потужних, як ТОВ «Кроно Україна», і завершуючи представниками малого і середнього бізнесу, ми цю ідею втілили. Учні навчальних закладів, вихованці ліцею, катехитичних шкіл та ін. реалізували свої вироби, а куди відтак буде спрямовано виручені кошти — для потреб воїнів АТО чи обездолених родин — кожен колектив вирішуватиме самостійно. Безплатні частування грибною юшкою, чаєм чи глінтвейном — це також одна із родзинок свята, яке стало можливим завдяки благодійникам. Жодної копійки з бюджету об’єднаної територіальної громади ми на організацію і проведення цього заходу не витратили. Звичайно, як і годиться у часі Різдва, та й перед початком кожної доброї справи, свято благословили священики всіх конфесій сіл об’єднаної громади, а спільна молитва просто неба стала його початком.

...Показово, що з різдвяними вітаннями у новостворену Брошнів-Осадську ОТГ завітали депутат Верховної Ради України і житель селища Анатолій Дирів, керівники Рожнятівського району — голови райдержадміністрації Ірина Люклян та райради Василь Рибчак. А концертне дійство з участю колективів Брошнева-Осади, Крехович та Кадобни помножило радість народження Ісуса. Того вечора на «ярмарку милосердя» Різдво славили народний хоровий колектив Брошнівського народного дому (кер. С. Кохан), дитячий церковний хор «Божі дзвіночки» (кер. І. Русин) та співачка Д. Пулик із с. Крехович, народний ансамбль танцю Народного дому Брошнева-Осади «Тайстра» (кер. Б. Мандроцин), фольклорний колектив «Кадоб’яна» із  с. Кадобни (кер. І. Боднар), народний музичний гурт з Брошнева-Осади «Карпатські зорі» (кер. Б. Креховецький), творчий колектив Брошнівського професійного лісопромислового ліцею, А. Скаб’як, дитячий ансамбль та квартет учнів Брошнів-Осадської ЗШ I-III ст. (кер. Н. Барнич та І. Федорняк), вихованці недільної церковної школи «Адонай» церкви Святого Вознесіння Господнього УГКЦ Брошнева-Осади, представники Брошнів-Осадської ДШМ В. Зварич та Н. Мартинів, ансамбль «Талісман» Рожнятівського народного дому (кер.  М. Мельник) та інші. 

Дійство у Брошнів-Осадській ОТГ — не пересічна подія, а зримий вияв готовності суспільства до реальних, а не декларативних церковних реформ у державі.

 

 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Фастів–Івано-Франківськ–Маріуполь:

16:07 15 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

На шляху до занепаду?

16:04 15 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Рівень свідомості нації

14:33 15 листопада 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Ліки від мовної шизофренії

14:26 15 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Коли субсидії вже пообіцяли, але ще не призначили…

14:24 15 листопада 2018 року|Олег БАСОК

Клубовецьке піднесення

14:21 15 листопада 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Подолати кризу математичної освіти,

15:08 14 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Новобудова знань

14:58 08 листопада 2018 року|Ольга МОНЧУК

Мисливська філософія

14:46 08 листопада 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ