:Суспільство
13 вересня 2018 року.

Як чукчі з москалями воювали...

Ярема СРІБНАК

Чукча – один з найбільш поширених персонажів москальських анекдотів – поряд з українцями, точніше, «хохлами». Представник чоловічої статі цієї народності в тих побрехеньках зазвичай тупий і примітивний. А жінка-чукча, судячи з анекдотів, тільки сидить у чумі та чекає на геолога-москаля – самі розумієте, з якою метою. Коротко кажучи, все спрямоване на образу і приниження людей, котрі є складовою частиною населення Росії, а відповідно, входять до так званого «русскава міра». То чому ж такий негатив стосовно саме чукчів? і це при тому, що поряд з ними живуть інші сибірські народності, котрі, як і вони, займаються оленярством та рибальством, різьбярством по моржовій кістці, інакше кажучи, уклад життя яких нічим не відрізняється від того, який характерний для чукчів. 

Відповідь знайшов в одному з російськомовних журналів, котрі виходили в Україні. Власне, він суто російський. У нас просто було зареєстровано щось на кшталт філії того видавництва. і, до речі, про українців в тих часописах якщо й була згадка, то, звісно, в негативному контексті. Та менше з тим. Суть в іншому. Чи в гонитві за сенсацією, чи з якихось інших мотивів, але в №9 за 2011 рік «Криминального отдела», засновником якого було ТзОВ «Секретниє материали – Украина», натрапив на дуже цікавий матеріал про взаємовідносини чукчів і москалів. Назва цієї публікації — «Чукотський рубікон». І, судячи з її тексту, чукчі, озброєні лише луками, списами і мечами, протягом майже трьохсот років давали відсіч озброєним рушницями і гарматами росіянам. Проти чукчів було організовано кілька каральних експедицій, в яких брав участь навіть флот. Розгнівана непокорою невеличкого народу російська імператриця Єлизавета видала указ, згідно з яким усіх воїнів-чукчів потрібно було знищити, а їхніх дружин та дітей вивезти з рідної землі та розселити серед інших народів, лояльних до москалів. 

Проведемо паралель з українцями. Скажімо, тільки Боже провидіння не дало здійснитися задуму російських окупантів після Другої світової війни вивезти населення України до Сибіру. 

Та повернімося до чукчів. Попри чисельну і збройну перевагу ворога, численні втрати, вони неодноразово завдавали поразки окупантам та їхнім союзникам. Наведемо такий факт. Одного разу чукчі напали на спільників москалів коряків і забрали в них табун оленів. А ці домашні тварини, по суті, становили головне багатство народів Сибіру. За чукчами організували гонитву. 130 козаків та солдатів на чолі з якутським воєводою Павлуцкім, якому, до речі, й було доручено виконати згаданий указ зі знищення цієї народності, наздогнали переслідуваних. Та встигли дати по них лише один залп. Бо поки перезаряджали зброю, чукчі кинулися в рукопашний бій. У результаті запеклого поєдинку лише 40 москалям вдалося врятуватися втечею. В тому бою загинув і якутський воєвода. А переможці заволоділи гарматою та 40 рушницями. 

і ще один нюанс. Виявляється, «тупі й примітивні» чукчі вже у XVII сторіччі активно торгували з Америкою. Тож чому їх так зображають? Міркую, через притаманну москалям генетичну і патологічну ненависть до народів, котрі не хочуть жити за їхніми законами, бабратися в просякнутому сатанинською злобою болоті «русскава міра». Намагаючись всіляко принизити інших, москалі немов шукають якоїсь внутрішньої компенсації за своє позбавлене християнської любові і взаємоповаги життя. Тож Бог їм суддя...


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Два «кліки» – і грошей немає

15:17 18 жовтня 2018 року|Ярема СРІБНАК

Інклюзія – не утопія

15:08 18 жовтня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Три кити «Нової української школи»

15:07 18 жовтня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Багатопрофільна проблематика

15:06 18 жовтня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Під щитом «Бога війни»

14:49 18 жовтня 2018 року

«Повернемо Україну українцям!»

14:45 18 жовтня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Напад на сина журналіста,

14:36 18 жовтня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

Томос поховає «русскій мір»

11:31 17 жовтня 2018 року|Роман ІВАСІВ.

«100 років ЗУНР» під №1 – гостеві зі сходу

10:42 17 жовтня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ