:Суспільство
10 липня 2018 року.

Із Клузова людей не відселяли...

Вл. інф.

Серед тривожних повідомлень про грозові зливи, вихід із берегів прикарпатських річок та їхні наслідки, що наприкінці червня зарясніли в інформаційному просторі Прикарпаття, траплялись, як з’ясовується нині, й так звані фейкові новини.

На жаль, у тодішній ситуації, коли, як видавалося, ось-ось регіон знову спіткає масштабна повінь, коли передусім учасники соціальних мереж жваво обмінювалися звістками і діяли як єдиний організм, поширюючи інформацію про те, кому й де імовірно буде потрібна допомога, якось і не думалося, що хтось перед лицем можливого лиха зможе спекулювати на тому й робити різні інформаційні капості. Тому вірилося всьому, про що писали тоді інтернет-медіа, які мають змогу найшвидше повідомляти про ті чи інші події.

Так і вкрався в публікацію «Нові виклики — старі проблеми» в «Галичині» за 3 липня помилковий рядок про те, що нібито у Клузові Угринівської ОТГ евакуйовували людей, оскільки про те, що жителі названого села потребують допомоги в порятунку від великої води, повторимо, писали чи ні всі так звані електронні «новинарні»... Насправді ж, як повідомила нашій редакції староста с. Клузова Марія Іваницька, нічого такого в селі не спостерігалося: було підтоплено десяток городів та кілька дворів. Але щоб повінь дісталася до житлових приміщень?! Цього не було зафіксовано.

Більше того, за словами голови Угринівської ОТГ Мирослава Вівчаренка, ситуацію постійно тримали під контролем депутати сільради. Вони навіть налагодили було зв’язок з гірськими селами, тож мали інформацію про те, чи й далі зростає рівень тамтешніх річок і, отже, чи існує загроза ширшого розливу Бистриці Солотвинської, що огинає Клузів. Тож були напоготові, щоби в разі чого вдатися до застережних та запобіжних заходів. На щастя, обійшлося.

Правда, в пана Мирослава — власна версія того, звідки, як кажуть, ноги ростуть в історії з «евакуацією Клузова». На його думку, це лише черговий випад політично-партійних інсинуацій проти недавно створеної Угринівської ОТГ.  Але в будь-якому разі, зазначив М. Вівчаренко, «як я й обіцяв в інтерв’ю «Ставка — на свої можливості» газеті «Галичина» ще за 21 червня, «найперше, що маємо здійснити, що є нагальним для Клузова — облаштувати берегоукріплення на річці Бистриці Солотвинській», і ми вже замовили проект на будівництво захисної дамби у Клузові». 

 

 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

В умовах викликів та обмежених повноважень

13:19 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Карпати» отримали міжнародний екологічний сертифікат

13:18 13 грудня 2018 року|Дмитро ЛУКАНЬ. Начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища, пожежної безпеки та цивільного захисту ВО «Карпати».

Прикарпатська сигара

13:03 13 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

«Алло, мамо, я на уроці»,

11:47 13 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Літопис громад Прикарпаття

11:44 13 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Велике очікування

11:40 13 грудня 2018 року|Василь МОРОЗ

Зберегти єдність позицій

09:29 13 грудня 2018 року

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК