Суспільство:Освіта
15 листопада 2014 року.

ІФНТУНГ — дружній до студентських сімей

Ольга МОНЧУК

Уже впродовж п’яти років Сумський державний університет (СумДУ) створює сприятливі умови для молодих студентських сімей, реалізуючи ініціативу «Університет, дружній до сім’ї» в рамках проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у вищих навчальних закладах» за фінансової підтримки Європейського Союзу, а також Міністерств освіти і науки та соціальної політики України. Представники цього ВНЗ провели в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу (ІФНТУНГ) дводенний тренінг і поділилися з івано-франківськими колегами досвідом. З таким візитом відвідали уже 12 університетів.

За словами керівника координаційного  центру гуманітарної політики СумДУ Ніни
Світайло, університет нафти й газу одним з перших підтримав цей проект. А нині вже близько 50 університетів України підписали угоди про співпрацю з СумДУ в рамках проекту «Рівні можливості...». В його рамках у Сумах розробили унікальну модель університету, дружнього до сім’ї. Зокрема створили поки що єдиний в Україні центр підтримки сім’ї «Студентський лелека».
— Це щось на зразок тимчасового дитячого садка, де мами-студентки можуть залишити свою дитину, поки вони на заняттях, — розповідає Ніна Світайло. — Крім того, тут навчають бути батьками, бо багато студенток народжують молодими та потребують якоїсь допомоги. Іноді це допомога у налагодженні відносин зі свекрухами, а також цінні поради, як можна поєднувати навчання і материнство-батьківство. Це важливий соціально орієнтований проект, який забезпечує якість життя для випускників ВНЗ.
Як з’ясувалося, в ІФНТУНГ також створили свій ясла-садок «Сонечко», оформили в звичайному приміщенні справжню країну дитинства, де молоді студентські подружні пари можуть залишати своїх діточок та йти на пари. Щоправда, «Сонечко» поки що не функціонує, адже за законом університет не має права займатися дошкільним вихованням, його основна функція — готувати кваліфікованих фахівців.
— Ми не можемо експлуатувати ясла-садок, тому що нормативні документи цього не дозволяють, — роз’яснює ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський. — Є багато перешкод. Але, думаю, вивчивши досвід фінансування такої ініціативи Європейським Союзом, напрацювавши відповідні документи, зможемо їх подолати. Це треба робити, молодим сім’ям потрібно допомагати, щоб вони одночасно мали можливість здобути вищу освіту, виховувати дітей та формувати власну сім’ю. Є приклади, коли ми губимо прекрасних відмінників, тому що, ставши мамою, студентка не має можливості відвідувати заняття, переходить на заочне навчання і держава втрачає висококваліфікованого спеціаліста.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Рапсодія Корчинського,

14:12 19 квітня 2018 року|Роман ІВАСІВ

Маленькій профспілці — велика похвала!

14:10 19 квітня 2018 року|Зеновія ГОДОВАНЕЦЬ

Зробити довкілля чистішим

14:05 19 квітня 2018 року

Повернення Патріарха Мстислава

14:05 19 квітня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

Енергія дорогою ціною

13:56 19 квітня 2018 року|Юрій КРИВЕНЬ

Андрій Содомора: Ми втрачаємо стежку до слова

14:58 17 квітня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

З проблемами і болями — до «Галичини»

14:56 17 квітня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН