:Суспільство
07 серпня 2018 року.

Дитина за сто тисяч

Ярема СРІБНАК

За збігом обставин ця оборудка з продажем дитини відбулася саме у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми – 30 липня в Івано-Франківську поблизу залізничного вокзалу було затримано жителя Закарпатської області в момент, коли він продавав свого тримісячного сина за 100 тисяч гривень.

інформація про підготовку оборудки до підрозділу з протидії торгівлею людьми ГУ НП в області надійшла від колег з управління боротьби з незаконним обігом наркотиків. Було порушено кримінальне провадження за ст. 149 ККУ – «торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини», майже тиждень тривали необхідні, підкреслимо, санкціоновані,  слідчо-оперативні дії, котрі закінчилися викриттям зло­вмисників. Наскільки нам відомо, до цієї операції було причетне й управління СБУ в області, але там від коментарів відмовилися.

Судячи з попередніх даних, батько продавав сина зі згоди матері. Вона також із Закарпаття, особа ромської національності, тоді як її чоловік – угорець. Останнім часом проживали в Івано-Франківську, винаймаючи квар­тиру. Засоби до існування здобували жебракуванням, примушуючи до цього двох старших дітей. За це батьків уже притягували до адміністративної відповідальності. Наразі обох старших дітей поміщено до притулку, вирішуватимуть питання щодо позбавлення їхніх мами і тата батьківських прав.

Як зазначив начальник ГУ НП в області Володимир Голубош, ця родина, попри те, що щомісяця отримувала 16 тисяч гривень допомоги на дітей, жила в матеріальній скруті і мала якісь боргові зобов’язання. Вочевидь, це стало причиною продажу дитини. Їм було байдуже, що з нею станеться. А, так би мовити, на публіку було пізніше прокоментовано, що метою придбання малюка протилежною стороною було усиновлення. Хоча, не вдаючись у подробиці, зазначимо: це була «легенда» наших правоохоронців. Бо ж до останнього моменту не було відомо, чи справді відбудеться продаж живої людини, чи підсунуть ляльку. Але подальша доля дитинчати справді зовсім не хвилювала осіб, котрі її народили. До речі, ще є питання, де цього малюка народжувала його матір. Адже його ніде не зареєстровано, ніяких документів немає.

Наразі дитину помістили в дитячу лікарню. Що стосується його біологічних батьків, то особу, котру слід називати татом, затримано. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 149 ККУ, котра передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі.Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Надвірнянцям урвався терпець

19:37 14 серпня 2018 року

«Рай у Карпатах» перевірять поза планом

19:36 14 серпня 2018 року|Вл. інф.

Ямниці – 574: було креативно і весело

19:33 14 серпня 2018 року|Наш кор.

Смачна "Галичина"

19:14 14 серпня 2018 року|Підготувала Ольга МОНЧУК

ЗМІНИ ПОЧАЛИ З МЕДИЦИНИ

19:06 14 серпня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Ціна компромісів

18:44 14 серпня 2018 року|Юрій КРИВЕНЬ

Помер Степан Пушик

09:07 14 серпня 2018 року

Сховок від домашнього насилля

20:31 09 серпня 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН