:Суспільство
07 серпня 2018 року.

Дитина за сто тисяч

Ярема СРІБНАК

За збігом обставин ця оборудка з продажем дитини відбулася саме у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми – 30 липня в Івано-Франківську поблизу залізничного вокзалу було затримано жителя Закарпатської області в момент, коли він продавав свого тримісячного сина за 100 тисяч гривень.

інформація про підготовку оборудки до підрозділу з протидії торгівлею людьми ГУ НП в області надійшла від колег з управління боротьби з незаконним обігом наркотиків. Було порушено кримінальне провадження за ст. 149 ККУ – «торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини», майже тиждень тривали необхідні, підкреслимо, санкціоновані,  слідчо-оперативні дії, котрі закінчилися викриттям зло­вмисників. Наскільки нам відомо, до цієї операції було причетне й управління СБУ в області, але там від коментарів відмовилися.

Судячи з попередніх даних, батько продавав сина зі згоди матері. Вона також із Закарпаття, особа ромської національності, тоді як її чоловік – угорець. Останнім часом проживали в Івано-Франківську, винаймаючи квар­тиру. Засоби до існування здобували жебракуванням, примушуючи до цього двох старших дітей. За це батьків уже притягували до адміністративної відповідальності. Наразі обох старших дітей поміщено до притулку, вирішуватимуть питання щодо позбавлення їхніх мами і тата батьківських прав.

Як зазначив начальник ГУ НП в області Володимир Голубош, ця родина, попри те, що щомісяця отримувала 16 тисяч гривень допомоги на дітей, жила в матеріальній скруті і мала якісь боргові зобов’язання. Вочевидь, це стало причиною продажу дитини. Їм було байдуже, що з нею станеться. А, так би мовити, на публіку було пізніше прокоментовано, що метою придбання малюка протилежною стороною було усиновлення. Хоча, не вдаючись у подробиці, зазначимо: це була «легенда» наших правоохоронців. Бо ж до останнього моменту не було відомо, чи справді відбудеться продаж живої людини, чи підсунуть ляльку. Але подальша доля дитинчати справді зовсім не хвилювала осіб, котрі її народили. До речі, ще є питання, де цього малюка народжувала його матір. Адже його ніде не зареєстровано, ніяких документів немає.

Наразі дитину помістили в дитячу лікарню. Що стосується його біологічних батьків, то особу, котру слід називати татом, затримано. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 149 ККУ, котра передбачає від 8 до 15 років позбавлення волі.Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

В умовах викликів та обмежених повноважень

13:19 13 грудня 2018 року|Іван ГАВРИЛОВИЧ

«Карпати» отримали міжнародний екологічний сертифікат

13:18 13 грудня 2018 року|Дмитро ЛУКАНЬ. Начальник відділу охорони праці, навколишнього середовища, пожежної безпеки та цивільного захисту ВО «Карпати».

Прикарпатська сигара

13:03 13 грудня 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ

«Алло, мамо, я на уроці»,

11:47 13 грудня 2018 року|Ольга МОНЧУК

Літопис громад Прикарпаття

11:44 13 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Велике очікування

11:40 13 грудня 2018 року|Василь МОРОЗ

Зберегти єдність позицій

09:29 13 грудня 2018 року

Нашестя вовчих псів

14:53 06 грудня 2018 року|Богдан МИХАЙЛОВИЧ

ВІДЕО НА ЗАПИТ,

14:46 06 грудня 2018 року|Дмитро Прокопчук

Кинув гранату – рік в’язниці

13:36 06 грудня 2018 року|Ярема СРІБНАК