:Суспільство
04 січня 2018 року.

Без права внесення застави

Ярема СРІБНАК

Передноворічна зустріч з начальником Головного управління НП в області полковником поліції Віктором Шкутовим була присвячена, на жаль, далеко не святковій темі. Приводом для неї став доволі мерзенний злочин, задокументований правоохоронцями: батько деякий час здійснював сексуальну наругу над своєю неповнолітньою дочкою. Пан Віктор пояснив, чому зібрав з цього приводу журналістів. Він попросив представників ЗМІ не проводити власних розслідувань, враховуючи, що це в подальшому може негативно відбитися на потерпілій.

В. Шкутов повідомив, що до поліції звернулася жителька Івано-Франківська, яка помітила в поведінці своєї 14-річної дочки певні зміни. Як з’ясувала, її зрвалтував батько. Принаймні за даним фактом порушено кримінальне провадження за ст. 152 ч. 3 ККУ — згвалтування.

За словами правоохоронців, чоловіка затримано і він перебуває під вартою. В камері він один. Свою вину визнає. У тій родині загалом двоє дітей. За словами В. Шкутова, сім’я вважається благополучною, обоє батьків працюють. Мотивацію вчинку чоловіка досліджують, водночас психологи працюють з його дочкою. 

Згідно з інформацією прес-служби обласної прокуратури, зловмисник систематично розбещував дочку. За деякими даними, почав це робити ще з весни 2016 року, а далі, застосувавши психологічне насилля, зрвалтував її. Загалом йому оголошено підозру за двома статтями Кримінального кодексу. Крім згаданого зрвалтування, йому інкримінують ще ч. 2 ст. 156 ККУ — розбещення особи, що не досягла16-річного віку. Як повідомили в Івано-Франківському міському суді, на час досудового слідства чоловікові обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Принагідно начальник обласної поліції повідомив про те, як минув цей рік у кримінальному плані. Загалом, зазначив він, кількість злочинів зменшилася, хоча, як і раніше, найбільшу питому вагу становлять крадіжки. Щоправда, значно, майже на 50 відсотків, зменшилася кількість пограбувань та розбійних нападів. Проте майже настільки ж збільшилося число вбивств. Торік зареєстровано 25 таких злочинів. Зауважимо, що більшість із них скоєно на побутовому ррунті в стані алкогольного сп’яніння.

За словами В. Шкутова, торік вдалося покращити стан розкриття злочинів. Зокрема, розкрито на 900 злочинів більше, ніж у позаминулому році. із найбільш резонансних нерозкритими залишається вбивство фермера в Рожнятівському районі та вбивство дружини війта одного з сіл на Рогатинщині, яке було скоєне під час розбійного нападу на їхні оселі. Та стосовно одного з цих випадків, зазначив полковник Шкутов, є доволі серйозні напрацювання, які дозволяють сподіватися, що зловмисників незабаром буде затримано.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

З вогняної пастки — через балкон

14:15 22 лютого 2018 року|Я. С.

Бойовики вбили медсестру з 10-ї ОГШБ

14:14 22 лютого 2018 року|О. Б.

«Журналіст висловився влучно»

14:13 22 лютого 2018 року

«Духовна світлиця» — дієва і багатолиця

13:53 22 лютого 2018 року|Ігор ЛАЗОРИШИН

Станиславів сиплеться...

13:43 22 лютого 2018 року|Ярема СРІБНАК

Медіа-форум «напрацював» і потенційну ТОП-тему

13:40 22 лютого 2018 року|Василь МОРОЗ

...А неплатників — до війська?

13:30 22 лютого 2018 року|Ігор НИКОРОВИЧ