Політика:Наші інтерв`ю
14 червня 2018 року.

З високою відповідальністю

Сергій Радиш: Вишукуємо власні фінансові ресурси, які зможуть забезпечити сталий розвиток Рожнівської ОТГ

Ксеня ЛІЩИНСЬКА

В інтерв’ю для газети «Галичина» депутат Івано-Франківської обласної ради (фракція «Батьківщина»), голова Рожнівської ОТГ Сергій Радиш розповів про всеукраїнський форум «Новий курс України», який відбудеться 15 червня у Києві, де буде обговорено ідеї щодо розвитку країни; звернув увагу, що у багатьох країнах світу дострокові вибори — це перевірка владної верхівки суспільними настроями, а в нас — це трагедія політиків і партій; наголосив, що для нього керівництво Рожнівською ОТГ — це життя за новими правилами з високою відповідальністю за всю громаду і кожного її жителя зокрема.

— Пане Сергію, як відомо, 15 червня у Києві відбудеться ініційований ВО «Батьківщина», зосібна її лідером Юлією Тимошенко, всеукраїнський форум «Новий курс України», під час якого заплановано обговорити ідеї щодо розвитку України. Чи відомо Вам щось більше про цей захід?

— Сьогоднішня ситуація в Україні фактично відома кожному українцеві: війна на сході країни, економічна розруха, корупція, беззаконня, інфляція, зростання цін на продукти першої необхідності та ліки і, як наслідок, бідність більшості громадян. Це, так би мовити, обіцяне «жити по-новому». Влада втратила довіру на всіх щаблях. Президенту, уряду, парламенту сьогодні готові вірити лише 2 відсотки українців. Незважаючи на це, вони не тільки продовжують керувати державою, а й планують зберегти владу і на наступні роки. А це означає, що нічого ліпшого для життя не буде. Тому партія «Батьківщина», її лідер Юлія Тимошенко готові запропонувати суспільству новий курс України, який має дати поштовх до суспільного діалогу, усвідомлення, що ми можемо і повинні розвиватися, а не деградувати внаслідок грабування країни олігархами. Тому й така увага уже сьогодні до цього форуму.

— Що може дати проведення цього заходу у практичній площині?

— Передовсім те, що кожен українець, виборець зможе ознайомитися з основними напрямами запропонованого розвитку країни. Головне — суспільство побачить, що можна завдяки наявним природним, матеріальним, людським ресурсам піднятися з цього соціально-економічного дна, бідності через зростання, а не як нині перебувати у стагнації. Люди побачать, наскільки пропонований курс реальний, на які фактори зростання спирається, матимуть можливість не лише взяти участь в ознайомленні та обговоренні, а й внести свої пропозиції, побажання. Такий підхід запропоновано вперше і, вважаємо, він знайде схвалення в суспільстві.

— В українському політикумі чимало говорять про необхідність впровадження виборчої реформи. Яка виборча система, на вашу думку, якнайкраще підходить Україні? Наскільки реальним є те, що найближчі парламентські вибори відбудуться за новим виборчим законодавством?

— Ще зовсім недавно фактично більшість політиків говорила про дострокові вибори. Справді, Президент готовий був розпустити Верховну Раду України, бо реально коаліційної більшості там не існує. А це означало, що вибори до найвищого законодавчого органу мали пройти за старим законом, на що й розраховували Президент та його оточення. Однак під тиском громадськості, світових лідерів їм не вдалося цього зробити. Тому тепер першими будуть президентські вибори, а після цього демократичні політичні сили спільно з новим главою держави доможуться, щоб прийняли у другому читанні закон про парламентські вибори на основі відкритих списків. На сьогодні це єдиний запобіжник, коли до Верховної Ради в більшості потраплять не ті, хто хоче її використати в своїх лобістських інтересах, а законодавці, які працюватимуть над поліпшенням життя людей.

— Чи потрібно проводити в Україні дострокові парламентські вибори?

— У багатьох країнах світу дострокові вибори — це перевірка владної верхівки суспільними настроями. У нас — це трагедія політиків, партій. Зрозуміло чому, бо перед черговими виборами створили політичний проект, пообіцяли людям мішок добра, скупили голоси виборців, а потім — накрали і знову шукають в нових політичних структурах пристанище. Головне, щоб знову обманним шляхом з використанням прогалин у законі прийти до влади. Тому нині потрібні не дострокові парламентські вибори, а зміни до закону про вибори народних депутатів України, обрання нового Президента, вивчення програм політичних партій, осмислення роботи нинішніх нардепів та їхніх політичних сил у Верховній Раді, обговорення тих кандидатів, які вже виявили себе на політичному поприщі і не скомпрометували себе, або тих, кому довіряє більшість людей з огляду на їхню роботу та вчинки.

У Президента донедавна був ще один привід оголосити про дострокові парламентські вибори — це неухвалення закону про Антикорупційний суд. Однак або через страх, або справді з огляду на відповідальність народні депутати одностайним голосуванням не дали підстав цього зробити.

— Усе ж «Батьківщина» готова до дострокових парламентських виборів?

— На якомусь із етапів, коли стало зрозуміло, що Верховна Рада нового скликання не готова до радикальних змін, до виконання своїх зобов’язань, зазначених у коаліційній угоді, фракція «Батьківщина» вийшла з більшості та ініціювала дострокові парламентські вибори. Це був вихід з тієї ситуації, в якій опинився вищий законодавчий орган, оскільки і донині нової парламентської більшості не існує. Партія «Батьківщина» як тоді, так і тепер має найвищий суспільний рейтинг серед всіх політичних сил, має реально діючі партійні осередки, демонструє свої політичні здобутки вже три роки на виборах до об’єднаних територіальних громад, де посідає перше місце серед всіх партій. Це не партія «одноденка», створена під вибори, а партія з майже 20-річною історією на чолі з загальновизнаним лідером Юлією Тимошенко.

— Якою бачите перспективу врегулювання ситуації на Донбасі? 

— Безперечно, що всі українці хотіли б якнайшвидше покінчити з війною на Донбасі. Однак за ці роки вже для більшості людей стає зрозуміло, що врегулювати ситуацію можна лише за допомогою світового співтовариства, активних дипломатичних дій, бойової підготовки Збройних сил України, бажання якомога швидше покінчити з війною владної верхівки України.

— Як депутат обласної ради, розкажіть докладніше про свої напрацювання, соціальні ініціативи тощо. 

— Як депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» намагаюся працювати так, щоб мої виборці не розчаровувалися, допомагаю їм, колективам виборчого округу, в якому мене обрали. За цей період за моєю ініціативою на округ було залучено близько 3 млн. гривень. Вдалося повністю перекрити дах Хімчинської загальноосвітньої школи, провести заміну вікон у Рожнівській та Кобаківській школах, зробити часткові ремонти доріг та берегоукріплень, надати благодійну допомогу інвалідам та малозабезпеченим. Напевно, завдяки цій та іншій роботі виборці оцінили мене й обрали головою Рожнівської ОТГ.

— Недавно Вас обрали головою Рожнівської ОТГ. Які ваші очікування від об’єднання? 

— Для мене це життя за новими правилами з високою відповідальністю за всю громаду, за кожного її жителя. Треба довести, що в нових умовах децентралізації людям стане жити краще, що все, що робиться, — це для їхнього блага, тому нині дбаємо не тільки про розвиток адміністративного центру, а й про наближення послуг до людей у всіх населених пунктах, які входять до об’єднаної громади, вишукуємо власні фінансові ресурси, які зможуть забезпечити сталий розвиток ОТГ, бо не можна розраховувати лише на субвенції, які надає держава.

Роботи багато і наше завдання разом з обраними депутатами — підтвердити, що ми вміємо і можемо господарювати на своїй землі задля кращого життя кожної людини.

 

 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ

До світових стандартів

16:13 04 жовтня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

«Єдине вікно» на митниці стало реальністю

15:46 04 жовтня 2018 року|Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія.

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Єдиний кандидат

13:35 13 вересня 2018 року|Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

Реальний зміст народовладдя

11:53 06 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА