:Політика
07 вересня 2017 року.

В ОТГ – влада, гроші й величезна відповідальність

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулася інформаційна зустріч з лідерами Городенківської ОТГ, під час якої було обговорено перспективи її утворення.

Оксана ПРОЦЮК

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія  Стефанчука, зміни до бюджетного законодавства дають можливість в ОТГ отримувати додаткові надходження до бюджетів у вигляді податку на доходи фізичних осіб. Водночас об’єднані територіальні громади прирівнюються за бюджетним статусом до міст обласного значення. На переконання експерта, ОТГ – це новий формат місцевого самоврядування, де головним аспектом є довіра до влади. 

«Потенційна Городенківська ОТГ налічує понад 50 тис. жителів, а це посутній показник для розрахунків інфраструктурної субвенції, – наголосив Юрій Стефанчу. – Опоненти реформи свого часу називали інфраструктурну субвенцію цукеркою децентралізації, проте вона стала систематичною підтримкою держави об’єднаним територіальним громадам. А потенційна Городенківська ОТГ у форматі об’єднання 29 сільських рад уже втратила можливість за 2 роки отримати її у розмірі приблизно 40 млн. грн. Невирішених проблем чимало, й альтернативи нині цим грошам немає. Не варто забувати про власні надходження, а це приблизно 80 млн. грн., які у процесі реформування місцевого самоврядування повинні зростати за рахунок збільшення числа платників податків, яких треба вивести з тіні. Також необхідно провести інвентаризацію земель, оскільки Городенківщина – це один із найбільших сільськогосподарських районів нашої області. Треба вести належну інвестиційну політику, звернувши особливу увагу на внутрішнього інвестора, оскільки це дасть прямі вливання у місцеву економіку. Це має стати аксіомою для органів місцевого самоврядування нового типу. Потенційна Городенківської ОТГ – одна із найбільших громад на Прикарпатті, кожен учасник якої, включившись в командну гру, зможе працювати на спільний успішний результат». 

Юрій Стефанчук звернув увагу, що тільки шляхом доброго врядування можна змінити нашу країну, а також підкреслив, що в результаті об’єднання громади отримають не лише владу і гроші, а й величезну відповідальність.

Оксана ПРОЦЮК.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

У фокусі уваги — потреби суспільства

14:00 15 березня 2018 року|Наталія ГРИГОРЕНКО

«КаКа» — поза законом

11:39 08 березня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Найвищі шанси — в «Леді Ю»

11:18 01 березня 2018 року|Вл. інф.

Олександр Палій: Деокупаційний закон допоможе визволити Донбас

16:48 28 лютого 2018 року|Записала Ксеня ЛіЩИНСЬКА

29 квітня – вибори у двох ОТГ Прикарпаття

08:53 19 лютого 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

З державницьким підходом

11:56 15 лютого 2018 року|Василь МОРОЗ

Галичина — не “Малопольща”!

09:01 15 лютого 2018 року|Віктор ГНАТІВ

Тлумацька ОТГ: рік після об’єднання

09:04 02 лютого 2018 року|Оксана ПРОЦЮК