Політика:Самоврядування
12 вересня 2017 року.

У новому форматі

досягнення і перспективи Старобогородчанської ОТГ

Оксана ПРОЦЮК

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбувся прес-тур у Старобогородчанську ОТГ, яка уже другий рік поспіль живе в нових бюджетних умовах. Представники ЗМі Прикарпаття мали нагоду побачити, як живе ця громада після об’єднання, що вдалося тут змінити, як наближають послуги до людей і чи покращується їхнє життя.

Старобогородчанська ОТГ належить до першопрохідців, які стали на шлях добровільного об’єднання громад та успішно завершили цей процес і уже понад півтора року живуть за новими правилами. Ця ОТГ налічує понад 6 тисяч жителів, її площа становить майже 8 тис. гектарів землі, до неї належать 5 населених пунктів — Старі Богородчани, Скобичівка, Гринівка, Лисівка, Нивочин, від яких на місцевих виборах було обрано 22 депутатів. Відстань від адміністративного центру, яким є Старі Богородчани, до найвіддаленішого населеного пункту — села Лисівки — становить 15 км.

Голова Старобогородчанської ОТГ Ярослав Здерка переконаний, що, йдучи таким шляхом, громада зможе отримати фінансову самостійність. За його словами, бюджет ОТГ становить понад 24 млн. грн. Зокрема, це 3,6 млн. базової дотації відповідно до кількості населення, 4,5 млн. — медичної субвенції, понад 8 млн. — освітянської. Після об’єднання власні надходження громади становлять 5,8 млн. грн. Громада отримала ще 3 млн. 100 тис. інфраструктурної субвенції. За словами сільського голови, у новому бюджетному році є тенденція до перевиконання дохідної частини.

Як поінформував Ярослав Здерка, один із багатьох прикладів поліпшення життя людей у громаді — це розширення будівлі амбулаторії сімейної медицини з метою відкриття денного стаціонару, зроблено берегоукріплення у с. Нивочині і  розпочато будівництво моста, на стадії завершення — капітальний ремонт Будинку культури в селі Гринівці та упорядкування зони відпочинку, ведеться капітальний ремонт Будинку культури і приміщення для ФАПу в с. Лисівці, а також тут обгородили територію школи, закуплено меблі для Скобичівського НВК. Також важливо, що закуплено твердопаливний котел для Старобогородчанської ЗШ, капітально відремонтовано фасад у Будинку культури Старих Богородчан, а ще на завершенні облаштування зони відпочинку в адміністративному центрі громади, наголосив Я. Здерка. У Старобогородчанській ОТГ на завершальній стадії впровадження проекту «ДОБРЕ» щодо надання послуг населенню з поводження з твердими побутовими відходами, а це означає, що невдовзі буде закуплено сміттєві баки у кожне домогосподарство ОТГ. Також у листопаді цього року планують відкриття ЦНАПу за кошти міжнародної технічної допомоги.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук зазначив, що Старобогородчанська ОТГ може бути прикладом для інших щодо організації життя в громаді. І наголосив, що її голова Ярослав Здерка — це сильний лідер, який знає, що і як треба робити, зумів сформувати професійну команду, тому об’єднана громада має великі перспективи. Регіональний консультант з правових питань (проект «ПУЛЬС», який впроваджує АМУ за підтримки USAID) Марія Баран підкреслила, що команда Старобогородчанської ОТГ успішно працює над залученням фінансових ресурсів для розвитку громади.

Завершальним акордом прес-туру в Старобогородчанську ОТГ були відвідини журналістами ТОВ «Сонячна електростанція «Старі Богородчани-1», що належить до бюджетоформувальних підприємств громади.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

$75 млн. — на дискредитацію Юлії Тимошенко

14:00 19 квітня 2018 року|Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ

Наймолодший лідер партії в Україні

12:06 05 квітня 2018 року|Віктор Гнатів

«Домашнє» завдання для нардепа

10:59 03 квітня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Зарядженість на ефективну командну роботу

12:04 29 березня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

Політичний феномен у Львові

12:04 29 березня 2018 року|Ніна Ремінна

Партії сильні лідерами

14:55 22 березня 2018 року|Вл. інф.
Интернет-магазин https://ukrpolypack.com.ua/ пакетиков оптом.