:Політика
28 грудня 2017 року.

Творімо зміни у своїх громадах!

Наталія Капустинська

Грудень - час підсумків. Українська Галицька Партія підводить рису під 2017-м і планує наступний рік. Говоримо із головою Івано-Франківської обласної організації УГП Любомиром Романчуком. Економіст за освітою, експерт із розвитку сільських громад, очолює обласну організацію партії з березня 2017 року. До цього тривалий час працював тут керівником секретаріату. Змінив на посаді Василя Полуйка, який став заступником міністра екології України.

- Чи можна назвати успішним 2017 рік для обласної організації УГП?

- Думаю, тут цифри говорять самі за себе. Якщо у 2016-му ми мали дві районні організації і Івано-Франківську міську, то нині - 8 районних осередків і два міських. Також ще два осередки - у процесі реєстрації. Але це не просто цифри. Там створені сильні середовища, до нас приєднались якісні лідери, які зуміли об’єднати навколо себе команди активних людей. Є молодь, є старші люди. і саме поєднання молодечого запалу та життєвого досвіду старшого покоління є дуже вдалим. 

- Чи хочете відзначитити когось особливо?

- Мушу сказати, що всі наші голови – це активні ініціативні люди, які не бояться починати з нуля розвиток Української Галицької Партії у своєму районі чи місті. Серед членів їхніх команд теж усі достойні люди – це і громадські активісти, і волонтери, і спортсмени, і підприємці, тобто кожен має у своєму житті якийсь власний досвід і вирішив застосувати його із користю для громади. 

Чільник Городенківської районної організації УГП іван Вережак уже працює сільським головою Котиківки. Люди йому довіряють. Тому очевидно, що іван буде балотуватись на посаду голови ОТГ, яке незабаром повинно сформуватись навколо міста Городенки.

Долучаються до нас і доволі яскраві особистості. Наприклад, найвища людина України, баскетболіст Роман Гуменюк у Тлумачі. В Яремчі організацію очолив ігор Макарук – письменник, дослідник, кандидат наук. У Рогатині основою осередку стали воїни АТО під керівництвом Тараса Гаєвичаѕ Говорити можна про кожного партійця, бо всі чимось особливі, всі активні і всі нам дуже цінні і дорогі.

- Що би ви хотіли окремо відзначити із втіленого за рік?

- Наші осередки в Івано-Франківську, Городенці, Яремчі, Галичі, Рогатині, Яремчі та Косові були особливо активними. Відповідно втілили багато добрих справ у різних сферах суспільного життя. Наймасштабнішою акцією, яка об’єднала зусилля місцевих організацій, стала акція на захист Дністра, коли над найбільшою річкою Галичини нависла загроза будівництва каскаду із шести ГЕС. Ми їздили по селах, говорили з громадами, чиї території опинились під загрозою затоплення. Піднятий шум у ЗМі, спротив населення, заступництво громадських активістів, екологічних організацій України та Європи – це все дало свій ефект і проект будівництва гідроелектростанцій на Дністрі наразі призупинено. Та не варто втрачати пильності. Ми слідкуємо за розвитком подій. 

Також ми провели широку просвітницьку роботу серед населення щодо ринку землі, його стану та перспектив. Видали спеціальний довідник «Наша земля» та поширили його в громадах області. 

У Городенці партія стала партнером дебютної інтелектуальної командної гри «інтелектуальний гопак». А раніше тут організували змагання – відкритий кубок Галичини із пауерліфтингу. У співпраці із талановитою творчою групою ми випустили короткометражний просвітницько-промоційний фільм про давній і сучасний Галич та презентаційний ролик про Яремче.

Тобто діяльність є різнобічною. Ми пропагуємо здоровий спосіб життя, інтелектуальний розвиток, дбаємо про довкілля, про розквіт рідного краю, але паралельно ведемо таку рутинну діяльність, як вивчення проблем районів та напрацювання їхнього вирішення.

- Які стратегічні плани на 2018 рік?

- Із організаційних – плануємо мати представництва у всіх районах області, а далі йти у населені пукти, щоб мати якомога більше опорних точок. Це полегшить комунікацію з людьми, дозволить досконаліше вивчати ситуацію на місцях і впроваджувати зміни. 

Плануємо брати участь у виборах ОТГ, висувати своїх кандидатів на посаду голови та депутатів. Але для цього мусимо розробити реальні плани розвитку ОТГ і з цими програмами вже йти до людей. Саме тому будемо активно вивчати та аналізувати стан справ у кожному населеному пункті того чи іншого району. Загалом у партії є 86 депутатів, і жоден з них не заплямував себе якимись негідними вчинками. Це добрий приклад, тому люди вже мають підстави нам довіряти і придивлятись до нашої діяльності.

- Що побажаєте Україні у новому році?

- Хочу побажати усім бути мудрими, бути згуртованими, спільними зусиллями ми багато зможемо. Починаймо з малого – творімо зміни у себе в селі, у місті, в районі. Впевнений, з таких цеглинок збудуємо успішну країну!

 

 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Влада і зміни

09:17 07 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Літопис громад Прикарпаття

21:38 01 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Президентська шахівниця:

14:22 08 листопада 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Стратегія вікторії від Юлії

17:10 07 листопада 2018 року|Вл. інф.

Задля збагачення олігархів

10:20 01 листопада 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Виклики і дії

15:21 18 жовтня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ