:Політика
06 березня 2018 року.

Щоб вигідно збувати сировину на внутрішніх ринках

Наш кор.

В Україні — 620 товарних бірж, з них більше сотні — на стадії ліквідації, при цьому ми не маємо жодного індексу товарних чи інших бірж. Що це означає? А те, що українська економіка в основі своїй все ще є сировинною і що її виробники не мають можливості належно торгувати сировиною — зерном, вугіллям, металом, навіть електроенергією тощо — на внутрішньому ринку. Ціни на ці товари формуються непрозоро — виробники і покупці мають або орієнтуватись на ціни європейські (Варшави, Брюсселя) чи американські (Чикаго), або базуватись на двосторонніх разових угодах. На цьому наголосив народний депутат Михайло Довбенко, виступаючи в сесійній залі під час розгляду законопроекту про ринки капіталу та регульовані ринки й роз’яснюючи колегам основні положення цього складного документа. 

Тобто українські аграрії не мають змоги отримувати справедливі ціни на свою продукцію, базуючись на вільному ринку. А промисловці, малий і середній бізнес обмежені у своїх можливостях купувати електроенергію та інші сировинні ресурси.

«Регулювання товарних ринків в Україні і близько не відповідає стандартам Європейського Союзу. Та якщо ми прагнемо до ЄС, то маємо створити додаткові можливості залучення інвестування учасниками ринків енергетичної і аграрної продукції, які отримають інструменти обмеження і валютних, і цінових ризиків, ринок ф’ючерсних контрактів на енергетичну й аграрну продукцію», — зазначив парламентар.

Крім зменшення ризиків, законопроект передбачає і підвищення рівня захищеності інвесторів та чимало інших важливих норм.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Виклики і дії

15:21 18 жовтня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ

До світових стандартів

16:13 04 жовтня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

«Єдине вікно» на митниці стало реальністю

15:46 04 жовтня 2018 року|Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія.

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Єдиний кандидат

13:35 13 вересня 2018 року|Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.