Політика:Самоврядування
02 листопада 2017 року.

«Рівний — рівному»

В Івано-Франківську голови ОТГ з різних куточків України обмінялися досвідом

Оксана ПРОЦЮК

В Івано-Франківську в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), відбулося засідання секції з питань ОТГ у форматі обміну досвідом «Рівний — рівному», в якому взяли участь представники обласної й міської влади, голови ОТГ з різних куточків України та експерти.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у вітальному слові наголосив на необхідності реформування місцевого самоврядування, що є запорукою розвитку територій. Проте, на його думку, держава має делегувати на місця не лише повноваження, а й фінансові ресурси в повному обсязі. Він переконаний, що не в столиці, а на місцях мають вирішувати, на що витрачати кошти передовсім. Також міський голова звернув увагу на те, що громади повинні не лише обмінюватися досвідом, а й співпрацювати задля спільного розв’язання тих чи інших проблем.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, виступаючи перед учасниками заходу, наголосив: «Реформа — це не успішно проведені закупівлі чи навіть зроблені роботи. Реформа — це зміни, які відчуває кожен житель громади. Яскравий приклад належного реформування місцевого самоврядування — це понад 600 нових об’єднаних територіальних громад з власними ресурсами та повноваженнями. Сотні реалізованих проектів. Десятки зручних для громадян нових Центрів надання адміністративних послуг. Тисячі кілометрів нових асфальтованих доріг. Відсутність черг у нові дитсадки. Якісніша освіта в оновлених школах.  Це унікальна можливість показати громадянам прогрес реформ та повернути довіру до інститутів влади».

Експерт центрального офісу впровадження децентралізаційної реформи Асоціації міст України Людмила Даменцова наголосила на потребі прийняття змін до законодавства, зокрема: «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)», що сприятиме створенню потужних, самодостатніх ОТГ; «Про внесення змін до ЗУ «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення», що дозволить розблокувати процес укрупнення тергромад міст обласного значення; «Про внесення змін до ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», що врегулює питання планування та забудови територій, та ін.

Про досвід і особливості становлення органів місцевого самоврядування та планування їх розвитку розповів голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак, який акцентував на належному налагодженні співпраці із старостами населених пунктів, що належать до ОТГ, для досягнення консенсусу щодо визначення пріоритетів задля розвитку територій.

Про надання якісних медичних послуг в об’єднаній територіальній громаді розповів заступник вільховецького сільського голови Василь Поп. На наданні якісних освітніх послуг в ОТГ зосередила увагу березівський сільський голова Надія Артеменко. 

Також голови ОТГ поділилися досвідом щодо особливостей становлення, планування розвитку об’єднаних громад, надання якісних адміністративних і комунальних послуг, утворення комунальних підприємств, створення сприятливого інвестиційного клімату та залучення інвестицій, утворення кооперативів тощо. Крім цього, представники об’єднаних громад відвідали Печеніжинську селищну ОТГ.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Про «братський» нарід і «корисних ідіотів»

13:15 16 січня 2018 року|Петро ПАРИПА

Брошнів-Осадська ОТГ демонструє ефективну роботу

21:25 14 січня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Потреба катарсису

13:02 11 січня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Про політичні акценти — за «Різдвяною кавою»

09:44 04 січня 2018 року|Михайло ПОСІЧАНСЬКИЙ

У Новий рік – з сучасним ЦНАПом

12:39 29 грудня 2017 року|Оксана ПРОЦЮК

Під політичною лупою

15:31 28 грудня 2017 року|Оксана ПРОЦЮК

Творімо зміни у своїх громадах!

11:50 28 грудня 2017 року|Наталія Капустинська

Мовне будівництво

15:08 21 грудня 2017 року|Оксана ПРОЦЮК