:Політика
04 жовтня 2018 року.

Побудувати Європу в Україні

Сергій БИКОВ

На форумі «Новий економічний курс України» Юлія Тимошенко представила вивірену економічну стратегію, в якій робить ставку на розвиток підприємництва та створення нових робочих місць з одночасним переходом від сировинної економіки до інноваційної. На відміну від інших політиків, котрі генерують гасла про «відновлення» промисловості та економічне зростання завдяки нарощенню експорту сировини, лідер ВО «Батьківщина» показала людям прораховану інноваційну доктрину поступу країни. Масштаб аналізу вразив багатьох. «Новий економічний курс» – це ррунтовна праця. 400-сторінкову книжку кожен з учасників форуму отримав для «домашньої роботи». 

Люди почули від Тимошенко те, чого так і не дочекались у виступі Президента в парламенті. П. Порошенко акцентував на абстрактних речах, не пов’язаних із життям звичайного українця. Він так і не прозвітував про виконання своєї економічної програми «Україна-2020». Втім, гарантові немає чим похвалитися. Його економічну стратегію провалено майже за всіма контрольними показниками. Не дивно, що 80 відсотків українців переконані: країна рухається в неправильному напрямку.

Причиною провалу економічної програми та плану реформ Порошенка є те, що зміни неможливі без подолання корупції. Натомість Тимошенко саме із цього почала розробку «Нового курсу». Концепт запропонованих нею конституційних змін якраз полягає у подоланні корупції, створенні справедливого суду та наведенні порядку в країні. Це фундамент для проведення швидких змін на користь людей. Без тотального контролю за чиновниками з боку громади будь-які зміни будуть приречені. Потрібен системний підхід, коли опозиція матиме справжні контрольні функції, можливість призначати керівництво рахункової палати та формувати спеціальні слідчі комісії. Натомість силові структури мають формуватися незалежно від політичної влади. Це ті чинники, що зроблять неможливими політичні спекуляції та придушення опозиції.

Ю. Тимошенко наголошує, що успішні реформи мають давати позитивний результат для життя та щоденної праці українця. Так вона визначає мету своєї стратегії – соціально орієнтовану ринкову економіку. Економічна свобода має поєднуватися із соціальним захистом. Простіше кажучи, мета Тимошенко – побудувати Європу в Україні. Коли бізнес звільнено від чиновницького тиску, а головним об’єктом експорту є інноваційні продукти з високою доданою вартістю. Так Європа живе сьогодні, а Україна житиме завтра.

Податки мають стимулювати розвиток підприємництва, а не заганяти його у «тінь». Тимошенко пропонує значно спростити всю податкову базу, аби податки забезпечували наповнення бюджету для реалізації інфраструктурних проектів, доброякісної освіти та соціальних гарантій. Це – будівництво комфортних та безпечних шкіл і дитсадків, парків, реновація житлового фонду, швидкий муніципальний транспорт, добробут для всіх громадян.

«Новий економічний курс» Тимошенко – це свобода бути багатим та потужний соціальний захист тих, хто цього потребує. Це рівні правила для всіх, за яких олігархи втратять можливість купувати собі привілеї. Особливий акцент лідерка ВО «Батьківщина» робить на малому підприємництві, оскільки саме він є двигуном економіки. Скажімо, малі фермерські господарства становили основу економіки італії і стали запорукою її успіху. Розвиток підприємництва дозволить створити нові робочі місця у регіонах, підвищити доходи та купівельну спроможність людей. Таким чином українці інвестуватимуть у вітчизняне виробництво. За словами Тимошенко, це додатковий поштовх для економічного розвитку. Заможні та впевнені у власних силах громадяни – це основна мета економічної політики.

Звичайно, для розвитку власної справи підприємцям необхідні ресурси. Передусім – кредити зі справедливою відсотковою ставкою, оскільки сьогоднішні кабальні умови отримання позик вбивають підприємництво. Отож пані Юлія пропонує зафіксувати ставку за кредитами для підприємців до трьох відсотків. Одна з паралельних проблем, котру пропонує вирішити Ю. Тимошенко, – це функції Нацбанку. Сьогодні він нищить банківський сектор та створює штучну інфляцію, а має відповідати за стабільність гривні і спрямовувати фінанси на розвиток.  

Тимошенко запропонувала більше ніж економічну програму кандидата у президенти. Вона представила комплексний стратегічний план відродження України. Ніхто з інших кандидатів, та й сам Президент, не запропонував чогось конкурентного. Вона кинула виклик не тільки владі, а й усьому застарілому політичному класу та олігархам. Зрозуміло, що спротив буде величезним, але Тимошенко – рішучий політик, готовий до безкомпромісної боротьби. Вона не раз це доводила і ворогам, і друзям, і всьому українському народові. 


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Влада і зміни

09:17 07 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Літопис громад Прикарпаття

21:38 01 грудня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Президентська шахівниця:

14:22 08 листопада 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Стратегія вікторії від Юлії

17:10 07 листопада 2018 року|Вл. інф.

Задля збагачення олігархів

10:20 01 листопада 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Виклики і дії

15:21 18 жовтня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

До світових стандартів

16:13 04 жовтня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО