:Політика
07 вересня 2018 року.

Перша на Прикарпатті: створено Коломийську ОТГ з адмінцентром у місті обласного значення

Наразі в Україні створено тільки 5 ОТГ з адміністративними центрами в містах обласного значення. Коломийська ОТГ – це перша громада такого типу на Прикарпатті і шоста – в Україні. 

До міста Коломиї добровільно приєдналися села Товмачик, Саджавка, Шепарівці та Іванівці. За таке рішення на сесії проголосували депутати Коломийської міської ради і сільських рад. Відтепер на територію цих сіл поширюється повноваження Коломийської міської ради та її виконавчого комітету. Міський голова Коломиї Ігор Слюзар, який у результаті прийнятих рішень став головою Коломийської ОТГ, наголосив, що від об’єднання очікує рівноправного розвитку територій. За його словами, відтепер депутати Коломийської міської ради схвалюватимуть рішення щодо розвитку населених пунктів, які об’єдналися навколо Коломиї, з огляду на рекомендації громадських рад. Тобто самі села будуть займатися питаннями своєї життєдіяльності. Адже до чергових місцевих виборів вони не матимуть представництва у Коломийській міській раді, а старости входитимуть у виконком. 

Голова Шепарівської сільської ради Ірина Муцак, яка до чергових місцевих виборів буде виконувати роль старости, висловила сподівання, що село в умовах об’єднання отримає нове дихання щодо розвитку інфраструктури, ремонту і будівництва доріг. За її словами, жителі Шепарівців здебільшого схвалюють такий об’єднавчий крок.    

Нагадаємо, що Верховна Рада України ухвалила проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення" (№ 6466). До створення цього документа долучилися експерти Асоціації міст України. Завдяки його прийняттю було розблоковано процес приєднання громад до міст обласного значення і виходить на завершальний етап добровільне об’єднання територіальних громад.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук у розмові з журналістами наголосив: «Нині значно якісніше надають послуги у містах обласного значення, ніж у навколишніх селах. – підкреслив Юрій Стефанчук. – А ті села, що розташовані біля міст обласного значення і добре почуваються у фінансовому сенсі, завдячують найперше своїм природним ресурсам та впливу розвинутої інфраструктури міст. Адже для інвесторів є привабливими ті території, поблизу яких є аеропорти, де є залізничні й автотранспортні розв’язки». На думку експерта, відтепер місто Коломия і ці чотири приміські села несуть спільно відповідальність за рівноправний розвиток своїх території. Коломийська ОТГ матиме ширші можливості економічного зростання.

Законом також визначено, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводитимуть, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання. Це рішення запобігає проведенню перманентних виборів, підкреслив Юрій Стефанчук.

Оксана ПРОЦЮК.

Мені подобається2 інші це подобається


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Побудувати Європу в Україні

16:15 04 жовтня 2018 року|Сергій БИКОВ

До світових стандартів

16:13 04 жовтня 2018 року|Наталія РОМАНЕНКО

«Єдине вікно» на митниці стало реальністю

15:46 04 жовтня 2018 року|Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія.

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Єдиний кандидат

13:35 13 вересня 2018 року|Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

Реальний зміст народовладдя

11:53 06 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА