:Політика
08 вересня 2017 року.

Наталія Кобильчак: «В об’єднаних громадах формується розуміння того, що потрібно не лише витрачати, але й заробляти»

Регіональний консультант з питань місцевого економічного розвитку (проект «ПУЛЬС», який впроваджує АМУ за підтримки USAID) Наталія Кобильчак розповіла про особливості співпраці з громадами:

- Потрохи в громад формується розуміння того, що потрібно не лише витрачати, але й заробляти. Впродовж тривалого періоду держава недофінансовувала місцеве самоврядування. Як наслідок, громади отримали невтішний спадок – занедбані об’єкти соціальної сфери. І якщо міста ще де-не-де могли заробити кошти для будівництва і утримання соціалки, то для сіл ситуація плачевна. Тому ті кошти, які надійшли у громади з децентралізаційною реформою, місцева влада, як правило, спрямовує на ремонти, реконструкції шкіл, ФАПів, дитсадків, тобто тих об’єктів, які надалі треба буде утримувати. Наприклад, цьогоріч 11 ОТГ подало 82 проекти на розгляд комісії Мінрегіону для отримання коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ. Це в середньому по 8 проектів на громаду і майже у всіх передбачено спрямування коштів соціальні об’єкти по різних населених пунктах. Також громади планують за кошти з державного бюджету і ремонт доріг. 

Іншою проблемою, що стримує розвиток громад, є відсутність містобудівної документації (генпланів, меж територій та ін.). Не проведена інвентаризація земель. Як наслідок, громади не володіють ситуацією, які ресурси є в наявності і як можна ними скористатися. Навіть сформувати якісні інвестиційні пропозиції – це проблема. Дотичною проблемою є відсутність розуміння, куди ми рухаємося, що потрібно громаді та як це отримати. Іншими словами, таке звичне для світової практики поняття як стратегічне планування розвитку громад ще не набуло в нас якісної реалізації. Якщо міста – обласні центри або окремі громади вже мають стратегічні пріоритети та рухаються в напрямку їхньої реалізації, то новостворені громади лише вчаться. Але вже з’являється усвідомлення необхідності діяти системно та стратегічно. Ми консультуємо громади при написанні стратегічних документів, починаючи від організації роботи (створення робочої групи, проведення опитувань, опрацювання аналітики і т.д.) до пошуку ресурсів для втілення заходів і завдань, визначених стратегічним планом. Нині тісно співпрацюємо з Тлумацькою ОТГ, яка проходить річний цикл навчань з розробки стратегії. Цей курс організувала Асоціація міст України. Суть його в тому, що муніципальні посадовці та представники громадських організацій з різних громад України проходять теоретичні навчання з розробки стратегій розвитку громад, а ми на місці допомагаємо реалізувати здобуті знання на практиці. Тобто ідея така, щоб посадовці опанували як теоретичні, так і практичні навички стратегічного планування та надалі могли працювати самостійно.

Мені подобаєтьсяіншого користувача це сподобалося


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

З високою відповідальністю

16:23 14 червня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Без «совкового» менталітету

09:02 31 травня 2018 року|Ольга МОНЧУК

У контексті міжнародного співробітництва

14:52 24 травня 2018 року|Наталія ГРИГОРЕНКО

Юрій Бабій: Додатковий мільярд на дороги Івано-Франківщини

13:30 17 травня 2018 року|Прес-служба народного депутата України Юрія Бабія

Ідеологія і технології

10:36 17 травня 2018 року|Оксана ПРОЦЮК

Михайло КОРОЛИК: «Свобода» до виборів готова завжди

08:53 10 травня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА