:Політика
01 листопада 2017 року.

На Прикарпатті підбили підсумки впровадження децентралізаційної реформи

Оксана ПРОЦЮК

З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України відбулася прес-конференція заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського, виконавчого директора регіонального відділення АМУ Юрія Стефанчука й очільника Центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Панасюка на тему: «Підбиття підсумків впровадження децентралізаційної реформи на Прикарпатті: новоутворені ОТГ і нові можливості».

Богдан Кобилянський наголосив: «На сьогодні в області утворено 23 ОТГ, які об’єднали 107 місцевих рад із 516 територіальних громад, що становить 20,7 відсотка. Слід відзначити позитивну тенденцію у цьому напрямку, так у 2015 році утворено 4 ОТГ: Печеніжинську селищну, першу в Україні, Старобогородчанську, Верхнянську й Білоберізьку сільські об’єднані територіальні громади, які об’єднали 19 місцевих рад. У 2016 році - 8 об’єднаних територіальних громад: Тлумацьку міську, Більшівцівську селищну, Витвицьку, Матеївецьку, Нижньовербізьку, П’ядицьку, Космацьку та Олешанську сільські ОТГ (46 місцевих рад). У 2017 році утворено 11 об’єднаних територіальних громад: Дзвиняцьку сільську Богородчанського району, Рожнівську сільську та  Яблунівську селищну Косівського району, Войнилівську селищну Калуського району, Ланчинську, Делятинську селищні та Переріслянську сільську Надвірнянського району, Брошнів-Осадську селищну та Спаську сільську Рожнятівського району, Заболотівську селищну Снятинського району, Ямницьку сільську Тисменицького району, які об’єднали 42 місцеві ради. Сьогодні в об’єднаних територіальних громадах області проживає 213,7 тис. жителів, що становить 15,5 відсотків від загальної кількості населення області».

За словами Богдана Кобилянського, основним у діяльності обласної державної адміністрації, органів виконавчої влади і надалі залишатиметься налагодження конструктивної співпраці із представницькими органами влади об’єднаних територіальних громад. «Нині настав час реальних змін і перетворень, без яких держава розвиватися не зможе. Хочу запевнити, не зважаючи на критику людей далеких від розуміння цих процесів, спільними зусиллями ми досягнемо кінцевої мети децентралізації, а саме – створення спроможних територіальних громад унаслідок передачі значних повноважень та ресурсів від державних органів місцевому самоврядуванню», - наголосив Богдан Кобилянський.

Своєю чергою Юрій Стефанчукз азначив: «За попередніми підрахунками у 8 об’єднаних громадах, в яких відбулися вибори 29  жовтня, збільшаться  власні надходження в середньому у  2,5-3 рази, порівняно з 2017 роком. Сума від ПДФО (60 відсотків), яка переходить у компетенцію ОТГ і становитиме в кожній громаді  від 2 млн. грн до 25 млн.грн., відповідно до чинного законодавства цей податок зараховують до районного бюджету. Тобто загальна сума ПДФО, яку отримають ОТГ, становитиме 60 млн. грн». Також Ю. Стефанчук наголосив на необхідності схвалення законів «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про передачу в управління об’єднаних територіальних громад землі поза межами населених пунктів» та ін., підкресливши, що Асоціація міст України докладає максимум зусиль для того, аби вони запрацювали.

Підбиваючи підсумки, Руслан Панасюк сказав: «У кінці року нас очікує проведення виборів ще у 3-ох ОТГ – Делятинській, Войнилівській і Спаській. Після проведення цих виборчих кампаній з 1 січня 2018 року у нас повноцінно з перевагами владними і фінансовими запрацює вже 23 ОТГ, а це становить майже 40 відсотків громад, які передбачено у перспективному плані».

Оксана ПРОЦЮК.


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Єдиний кандидат

13:35 13 вересня 2018 року|Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

Реальний зміст народовладдя

11:53 06 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Боротьба за вибори в ОТГ триває

09:11 17 серпня 2018 року