:Політика
03 серпня 2017 року.

Юрій Стефанчук: «Схвалення законопроекту щодо нагляду на рішеннями ОМС в нинішній редакції може поставити крапку на процесі децентраліз

В Івано-Франківську відбулася спільна прес-конференція щодо об’єднання територіальних громад на Прикарпатті виконавчого директора регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, заступника голови облдержадміністрації Богдана Кобилянського і директора Івано-Франківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Руслана Панасюка, який виступив ініціатором заходу.

За словами Юрія Стефанчука, децентралізаційна реформа – це одна з небагатьох реформ, яку можна назвати успішною. Адже її практичні результати люди відчувають особисто.

«Реформа місцевого самоврядування – це 413 нових об’єднаних територіальних громад з власними ресурсами та повноваженнями. Сотні реалізованих проектів. Десятки зручних для громадян нових центрів надання адміністративних послуг. Тисячі кілометрів нових асфальтованих доріг. Відсутність черг до нових садочків. Краща якість освіти в оновлених школах. Це унікальна можливість показати громадянам прогрес реформ та повернути довіру до інститутів влади», - наголосив Юрій Стефанчук.

Як поінформував Юрій Стефанчук, 163 ОТГ очікують на призначення перших місцевих виборів й ще 90 громад – на фінальних стадіях процесу об’єднання. На переконання експерта, реформа з децентралізації влади  чи не єдина реформа, темпи якої йдуть попереду ухвалення законодавства. У лютому цього року парламент схвалив один з пакетів децентралізаційних законів. Зокрема, було ухвалено законопроект щодо добровільного приєдання територіальних громад. На сьогодні вже близько 200 територіальних громад скористалися новими можливостями та прийняли рішення про приєднання до ОТГ.

Тоді ж було ухвалено новий закон що врегулював питання статусу та повноважень старост у населених пунктах. Знято правові перешкоди для створення та призначення виборів до громадах до складу яких увійшли громади різних районів. Проте ухвалені закони  тільки частина кроків, які  необхідні для успішного продовження реформи, потрібно прийняти ще низку законів.

Також Юрій Стефанчук проаналізував проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України», який, як відомо, викликав неабиякий суспільний резонанс. А представники органів місцевого самоврядування здебільшого критично оцінили нинішній формат законопроекту.

«Законопроект про державний контроль за рішеннями ОМС  в існуючому форматі є неприйнятним для місцевого самоврядування. – наголосив Юрій Стефанчук, –  Адже замість того, аби бути спрямованим на його розвиток, законопроект передбачає тотальний контроль щодо роботи ОМС за усіма напрямками. У разі схвалення такий закон може поставити крапку на процесі децентралізації влади».  Все ж Юрій Стефанчук вважає, що потрібно здійснювати контроль винятково до рішень, які несуть загрозу територіальній цілісності та порушують інші норми, визначені Конституцією та законами України. 

Мені подобаєтьсяіншого користувача це сподобалося


Поки що немає рейтингу.

Без коментарів

Інші публікації тематики

Смілива заява

15:08 13 вересня 2018 року|Андрій Филик

Центр захисту громадян

13:43 13 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Єдиний кандидат

13:35 13 вересня 2018 року|Сергій БИКОВ. Голова аналітичного центру ІНПОЛІТ.

Реальний зміст народовладдя

11:53 06 вересня 2018 року|Ксеня ЛІЩИНСЬКА

Боротьба за вибори в ОТГ триває

09:11 17 серпня 2018 року